NBA: Deseta pobjeda Celticsa u nizu, Dragić igrač dana

Na žalost, nastavlja se trend sa ozljedama.

Na žalost, nastavlja se trend sa ozljedama. Tako ove noći nismo mogli gledati Duranta, Porzingisa i Horforda, a ozlijedio se i ponajbolji rookie lige Tatum.  Obilježja večeri su deseta uzastopna pobjeda Celticsa, uvjerljivi prvaci Warriorsi i odličan nastup Slovenca Dragića.

DETROIT – INDIANA 114 – 97

Pacersi su prvu četvrtini završili serijom 15-5 za vodstvo od osam razlike. Domaćin sa svojoj serijom 15-2 okreće utakmicu u svoju korist i nakon dosta izjednačene borbe Pistonsi u posljednju četvrtinu ulaze sa +7. Na samom početku posljednje dionice Pistonsi serijom 11-2 dolaze do nedostižne prednosti i rješavaju utakmicu. Domaćin je dobio skok (50-38), te je to uz odličnu tricu (12/27) bil dovoljno za uvjerljivu pobjedu. Kod Pistonsa najefikasniji Tobias Harris (23k, 8s). Veliku pomoć je imao u Andre Drummondu (14k, 21s, 4a, 0/7sl.bac), Reggie Jacksonu (18k, 6a) i Averyu Bradleyu (14k, 3s). Kod gostiju najefikasniji Victor Oladipo (21k, 3s) no uz loš šut 8/21. Ozlijeđenog Domantasa Sabonisa solidno je zamijenio veteran Al Jefferson (19k, 6s), a solidni su bili i Thaddeus Young (16k, 6s, 4a) i naš Bojan Bogdanović (12k, 7s). Nakon nove pobjede Pistonsi su sa sjajnim skorom 8-3 i dalje drugoplasirana momčad Istoka, dok su Pacersi na skoru 5-7.

ORLANDO – NEW YORK 112- 99

Knicksi su na Floridu stigli bez lakše ozlijeđenog Kristapsa Porzingisa i time znatno olakšali posao domaćinu. Magic je većim dijelom susreta kontrolirao rezultat. U posljednj četvrtinu ušli su sa +8, i gosti ni u jednom trenutku nisu smanjili prednost i na bilo koji način ugrozili njihovu pobjedu. Knicksi su bili bolji u skoku i ravnopravni u šutu, no domaćin je imao čak 9 osvojenih lopti više (16-7), Orlandu se vratio njihov startni playmaker i u prvoj utakmici sezone Elfrid Payton (11k, 6s, 11a, 2uk.l, 2bl) odmah upisao double-double. Napadački su raspoloženi bili Crnogorac Nikola Vučević (24k, 5s, 4uk.l), Francuz Evan Fournier (23k, 5a, 5uk.l) i Aaron Gordon (21k, 4s). Kod poraženih najefikasniji Tim Hardaway Jr (26k, 11s), a uz njega se istakao i rezervist Doug McDermott (13k, 3/4trica). Orlando je tako prekinuo niz od dva poraza i na skoru su od 7-4, dok su Knicksi malo zaostaju sa skorom 6-5.

BOSTON – LA LAKERS 107 – 96

Celticsi će dugo biti bez Gordona Haywarda. Zbog mogućeg potresa mozga utakmicu protiv Lakersa propustio je i Al Horford, dok je u ranoj fazi utakmice zglob ozlijedio i Jayson Tatum. No i bez tri od četiri najboljih igrača Celticsi su uspijeli svladati svog povijesno gledano najvećeg rivala i stići do 10. pobjede u nizu. Celticsi su sjajno krenuli i na početku druge četvrtine vodili 39-18. Lakersi malo po malo smanjuju prednost i osam minuta prije kraja su na samo -3. No Celticsi odgovaraju serijom 11-4 i zasluženo dolaze do nove pobjede. Iz igre su gađali tek 38,8%, no utakmicu su dobili sjajnom obranom koja je goste natjerala na 21 izgubljenu loptu, te su po 9. put u posljednjih 10 utakmica suparnika ostavili ispod 100 koševa. Horforda je sjajno zamijenio sa učinkom karijere Australac Aron Baynes (21k, 8s, 3a), kad je on bio na klupi solidno je odreagirao i Nijemac Daniel Theis (8k, 5s, 3bl, 2uk.l). Kyrie Irving je dodao 19, Marcus Morris 18 koševa, a s klupe je odličan bio Terry Rozier (14k, 8s) te su Celticsi pravom momčadskom igrom nadoknadili izostanke svojih zvijezda. Kod gostiju najbolji sa double-double učinkom Julius Randle (16k, 12s), dok su po 18 koševa postigli Brandon Ingram i Jordan Clarkson. Sa skorom 10-2 Celticsi su i dalje vodeća momčad lige, dok su Lakersi porazom pali na skor 5-6.

PHOENIX – MIAMI 115 – 126

Košarkaši Heata su na četvrtoj utakmici turneje po Zapadu stigli do druge pobjede. U Phoenixu su poveli sa 6-0 i 24-10, na poluvremenu imali +15 i ni u jednom trenutku nisu dopustili domaćinu da ozbiljnije zaprijeti i ugrozi njihovu pobjedu. Dominacija u skoku (53-34) i 53,8% šuta iz igre bili su ključ ove pobjede. Najbolji je bio Slovenac Goran Dragić (29k, 9s, 4a) koji je posebno motiviran protiv svoje bivše momčadi. Vrlo dobar i centar Hassan Whiteside (23k, 10s, 4bl). Zanimljivo, trener Heata Eric Spoelstra koristio je samo osam igrača, no od njih čak sedmorica su postigli dvocifreni broj koševa, a trojica igrača s klupe James Johnson, Wayne Ellington i Kelly Olynyk ukupno 40. Kod poraženog domaćina najefikasniji Devon Booker (30k, 6s), a solidni su bili i rookie Mike James (18k, 4s, 3a) te TJ Warren (16k, 6s).  Sunsi su ovim porazom pali na skor 4-8, dok je Heat na 5-6.

GOLDEN STATE – MINNESOTA 125 -101

Prije utakmice je objavljeno za zbog ozljede neće igrati Kevin Durant. Činilo se da bi njegov izostanak mogao stvoriti velike probleme Warriorsima protiv neugodnih Wolvesa. Prvo poluvrijeme je i izgledalo tako i domaćin je na odmor otišao sa samo +1. No u trećoj četvrtini slijedi košarkaška rapsodija aktualnih prvaka. Dobili su je sa 44-26 i otklonili svaku sumnju oko pobjednika. Šut je bio ogromna razlika u ovoj utakmici. Domaćin je šutirao 56,5% iz igre (41,7% trica) dok su gosti bili puno skromniji sa 41,3% iz igre (20,8% trica). Kod Warriorsa najbolji Klay Thompson (28k, 6s, 3a, 6/12trica) i Steph Curry (22k, 8s, 8a), dok su još osmorica igrača postigla od 6 do 13 koševa. Pri Wolvesima prolaznu ocjenu koliko-toliko zaslužuju tek Karl-Anthony Towns (16k, 12s) i Andrew Wiggins (17k, 6s, 3a, 4uk.l). Nakon ove pobjede Warriorsi su sa 9-3 vodeća momčad Zapada, dok su Wolvesi na solidnih 7-4.

Današnji nastupi Hrvata:

Bojan Bogdanović je u porazu Pacersa u Detroitu igrao 31 minutu i za to vrijeme na parketu zabio je 12 koševa (4/10 iz igre, 1/5 trica, 3/4 slobodna bacanja) uz 7 skokova. Dragan Bender skroman u porazu Sunsa od Heata. Za 27 minuta samo 5 koševa (2/4 iz igre, 0/2 trica, 1/2 slobodna bacanja) uz dva skoka i jednu asistenciju.  Mario Hezonja i Ivica Zubac su bili u sastavima Magica i Lakersa no nisu ulazili u igru.

Najbolji igrač dana:

Igrač dana je slovenski playmaker i MVP nedavno održanog Europskog prvenstva Goran Dragić.  Gogo je u bitnoj pobjedi svog Heata u Arizoni igrao 38 minuta i za to vrijeme postigao 29 koševa (9/19 iz igre, 1/5 trica, 10/10 slobodna bacanja) uz čak 9 skokova i 4 asistencije.