Ne beru se trešnje u siječnju

Zagrepčanke bolje od Partizana.

U 1.kolu Btravel Superlige košarkašice Trešnjevke 2009 svladale su Partizan iz Beograda 76:63 i tako zadržale realne šanse za osvajanjem jednog od prva četiri mjesta koja vode na završni turnir. Zagrepčanke su ključnu prednost stekle početkom posljednje četvrtine koju su uspijele sačuvati do kraja susreta.

Trešnjevka 2009 je nakon četiri uzastopna poena Marte Savić u 14.minuti imala 10 razlike (27:17), ali su uzvratile gošće i serjom 10:2 smanjile na 29:27. Prvo poluvrijeme je završilo tricom Karle Erjavec i poenima Josipe Pavić s 38:35.

Ekipa Deana Nemeca bolje je otvorila i nastavak susreta i nakon trice Erjevec stigla do 9 razlike (48:39). U posljednjih deset minuta Zagrepčanke ulaze s + 6 (57:51). Odlično otvaranje posljednje četvrtine i trica Nike Muhl donosi prednost 67:55, a nešto kasnije Franka Zadro na pet minuta do kraja ubacuje za + 14 (71:57). Za razliku od utakmice protiv C.Zvezde kada su posustale u završnici ”Zelene” ovoga puta pobjedu nisu dovele u pitanje. Sve nade Partizana tricom je razbila Anđela Katavić, a pridodala se Erjavec za novih + 14 (76:62).

Erjavec je ubacila 19 poena uz 5 asistancija. Muhl i Katavić su dodale po 12 uz 6 asistencija, a Pavić 10. Kod Partizana bolja od ostalih Ivanka Matić (17).

Trešnjevka 2009 slijedećeg tjedna gostuje u Bugarskoj kod Montane, a prije toga u subotu u Slavonskom Brodu u domaćem prvenstvu.