Nesuđeni hrvatski izbornik ponovno je srušio Španjolsku, a nakon 1. poluvremena njegova Belgija je zabila samo 19 poena

Autor: Branko Tabak Photo: FIBA

Sretno dalje!

Belgija je pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Darija Gjergje ponovno srušila Španjolsku. Prvi puta dogodilo se to na EuroBasketu 2022. kada su Belgijanci u skupni slavili 73-83.

Gjergja je ovoga puta Španjolce nadigrao u kvalifikacijama za EuroBasket kao domaćin 58-53 (11-14, 8-12, 21-13, 18-14). Nakon prvog poluvremena utakmice tvrde utakmice Belgija je na kontu imala samo 19, a Španjolska 26 poena.

U nastavku utakmice Dario Gjerga je pronašao put do nove velike pobjede. Tako je nesuđeni hrvatski izbornik s omjerom 2-0 otvorio kvalifikacije i stigao pred vrata Europskog prvenstva.

Podsjetimo Belgija je u prvom nastupu nadigrala Slovačku za čijim je kormilom drugi hrvatski stručnjak Aramis Naglić i to na gostovanju 60:75.

U ovoj skupini dvije pobjede ima i Latvija koja je u prvom kolu šokirale Španjolce na njihovom parketu 79-75, a onda kao domaćin bila bolja od Slovačke 64-52.