Njemačka ostavila Hrvatsku na -29

Težak poraz juniora

Muška U18 košarkaška reprezentacija Hrvatske je u drugom kolu skupine A Europskog prvenstva koje se održava u finskom Tampereu poražena od Njemačke 70:99.

Izjednačena prva četvrtina na kraju je ipak prevagnula na stranu protivnika (15:18). Hrvatska se držala na posjed, dva zaostatka do dvije minute prije kraja poluvremena kada je Jack Kayil tricom odvodio Njemačku na +7 (29:36). Iako je Andro Mirčeta brzo odgovorio (32:36), Nijemci su se do velikog odmora održali na sigurnoj distanci (37:44).

Nastavak utakmice donio je u prvim minutama ravnopravnu borbu u kojoj je kod rezultata 44:50 Hrvatska promašila zicer za potpuno vraćanje rezultatske neizvjesnosti. Njemačka je znala iskoristiti ponuđenu priliku te je brzo stigla do dvoznamenkaste prednosti (44:54) koju je pretvorila u nedostižnih +15 (44:59). U posljednjoj četvrtini njemačka prednost je rasla i do +33 (64:97, 66:99).

U redovima hrvatske reprezentacije Josip Pavković je postigao 14 poena uz 5 skokova i 3 asistencije. Ivan Jurić je uz 13 poena imao 4 skoka i 3 asistencije. Ivan Volf je zabio 11, a Vito Perković 9 poena.

Prvu pobjedu Hrvatska će tražiti u trećem kolu protiv Turske. Utakmica se igra u ponedjeljak s početkom u 12 sati.