Njemačka se nije predala na -20, Jordan na -16, rezultat svega su dvije poslastice

Svjetsko prvenstvo 2019,

Dvije najneizvjesnije utakmice drugog dana Svjetskog prvenstva u košarci odigrali su Njemačka i Francuska te Dominikanska Republika i Jordan.

U europskom srazu reprezentacija koje pucaju na visok plasman malo tko je očekivao neizvjesnu završnicu nakon francuskog vodstva od 20 poena. No, Nijemci su u drugom poluvremenu bude i malo po malo tope prednost Francuske. I Onda kada je bilo najpotrebnije zadrhtala je ruka, Kod rezultata 74-70 za Francusku  Johannes Voigtmann je promašio šut za tri poena, a 15 sekundi prije kraja i rezultata 76-72 tricu ne uspijeva pogoditi ni Dennis Schröder. U nastavku akcije Paul Zipser smanjuje na 76-74, ali Evan Fournier 4 sekunde prije kraja zabija oba bacanja i stavlja točku na i ove zanimljive utakmice (78-74).  Fournier je bio najefikasniji u njemačkoj reprezentacije s 26 poena, slijedio ga je Amath M'Baye koji ih je postigao 21. Nijemce su predvodili Johannes Voigtmann s 25 i Dennis Schröder s 23 poena.

Dominikanska Republika je slavila protiv Jordana 80-76.  Na poluvremenu je imala ugodnih + 11 (47-26), tijekom treće dionice dva puta i +16, a na ulasku u posljednju četvrtinu obećavajućih +8 (61-53), malo kasnije i +10 (64-54),  da bi Jordan prvo stigao do 64-64, a potom i poveo 71-72, na dvije i pol minute prije kraja. Vodili su Jordanci i stotinjak sekundi prije završetka 73-74, ali Dominikanci serijom 4-0 stižu do 77-74. Dar Tucker s dva pogođeja bacanja 24 sekunde prije kraja ponovno zakuhava situaciju (77-76). Victor Liz je također precizan s linije slobodnih (79-76), a nakon što je Jordan Al-Dasuqi promašio šut za tri poena, a Luis Montero pokupio loptu u skoku pitanje pobjednika bilo je riješeno.