Noć uvjerljivih pobjeda u Euroligi

Od četiri odigrane utakmice, samo je jedna ponudila neizvjesnost dok su preostale tri završile s dvoznamenkastom razlikom.

Fenerbahce Dogus je bio i više nego uvjerljiv protiv Crvene Zvezde, Panathinaikos je s 13 poena razlike slavio protiv Maccabija našeg Nevena Spahije, a Real Madrid je razbio Valenciu s 19 poena razlike. Jedini susret koji je bio neizvjestan je onaj između Žalgirisa koji je slavio protiv Brose Bamberga.

Fenerbahce Dogus-Crvena Zvezda 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14)

Kompletna statistika utakmice

Nakon što su domaćini dobili prvu četvrtinu s 17:11, Crvena Zvezda u drugom periodu preokreće i dolazi do vodstva 21:25. Odgovor domaćina brzo je stigao, serija 11:0 koju tricom zaključuje Nicolo Melli za plus osam Fenera na poluvremenu. Domaćini su goste iz Beograda razbili u trećoj četvrtini i odlaze na 20 poena razlike. u posljednjoj su dionici još povisili prednost. Jan vesely bio je najbolji kod domaćina s 15 poena i 8 skokova dok je kod Zvezde Ognjen Dobrić ubacio isti broj poena kao i Vesely, ali pomoć svojih suigrača nije imao.

Panathinaikos-Maccabi 89:76 (25:21, 24:22, 18:13, 22:20)

Bila je ovo sedma domaća pobjeda Panathinaikosa iz sedam utakmica. U prvom smo poluvremenu kojeg su dobili domaćini s šest poena viška gledali neizvjesnu utakmicu da bi u trećoj četvrtini tu prednost povisili na plus 11. Stečenu su prednost bez većih problema održavali  do samog kraja. James Gist ubacio je 15 poena uz 10 skokova dok je Chris Singleton ubacio 14 uz također 10 skokova za zelene. Norris Cole je ubacio 14 kod gostiju dok je bivši cedevitaš Pierre Jacskon ubacio 13 uz šest skokova i asista.

Real Madrid-Valencia 91:72 (24:18, 19:23, 21:17, 27:14)

Nakon izjednačenog prvog poluvremena košarkaši Reala odlaze na šest poena prednosti u trećem periodu, a protivnike su slomili tek u posljednjoj dionici koju dobivaju s 13 poena razlike. Spomenimo kako Damjan Rudež kod Valencie nije ulazio u igru. Luka Dončić bio je isključen dok je njegov suigrač Felipe Reyes odigrao jubilarnu 300-tu utakmicu u Euroligi. Facundo Capazzo predvodio je Real s 14 poena, 8 asistencija i tri skoka dok je kod Valencie Bojan Dubljević zabio 18 uz 5 osvojenih lopti i po tri asistencije i skoka.

Žalgiris-Brose Bamberg 88:84 (21:22, 29:27, 22:23, 16:12)

Brose je otvorio utakmicu vodstvom 6:16, ali vrlo brzo Žalgiris stiže i vraća se u egal. Gosti iz njemačke dobili su prvi period s poenom razlike, a vrlo neizvjesna borba nastavila se i u drugoj četvrtini. Žalgiris je na poluvrijeme otišao s poenom prednosti, a u trećoj dionici dolaze do 10 poena prednosti, ali gosti na krilima Dorell Wrighta koji postiže svoju četvrtu tricu dolaze na minus dva. Do kraja četvrtine rezultat je poravnat. Neizvjestan susret riješava Paulius Jankunas koji je na kraju ubacio 17 poena uz pet skokova. Prvo ime Žalgirisa ipak je bio Arturas Milaknis s 20 poena i šutem za tri poena 6/9. Dorell Wright najbolji kod Bamberga s 22 poena (trica 4/7) i pet skokova. Daniel Hackett ubacio je 17 uz tri skoka i tri asistencije.