Nova pobjeda Trešnjevke

U 8. kolu BTravel lige košarkašice Trešnjevke svladale su košarkašice Budućnosti.

U 8. kolu BTravel lige košarkašice Trešnjevke 2009 svladale su, do ovog kola, neporaženu Budućnost iz Podgorice rezultatom 62:57 i tako potvrdile nastup u Superligi piše na stranicama Košarkaškog saveza Zagreb.

Nova sjajna utakmica ekipe Deana Nemeca kulminirala je novom velikom pobjedom protiv ekipe koja je jedan od najvećih favorita za osvajanje prvog mjesta.

Prva četiri poena ubacila je Nika Muhl, a tricama Katavić i Erjavec prva četvrtina završila je neodlučeno (14:14). Na krilima Josipe Pavić i Karle Erjavec Trešnjevka 2009 u 17.minuti dolazi do 11 razlike (34:23), a na poluvremenu ima + 10 (36:26).

Gošće su svoju snagu pokazale u trećoj četvrtinu koju su dobile 15 razlike za prednost 49:44. Tome je prethodila serija 14:3. Budućnost je sredinom posljednje četvrtine vodila 53:47, ali su Anđela Katavić i Lucija Kostić vratile ”Zelene” u susret, a u posljednjoj minuti promašaje gošći kažnjavaju Erjavec i Pavić za konačnu pobjedu 62:57.

Erjavec je ubacila 21 poen uz 6 skokova. Katavić je dodala 15 uz 6 skokova, a Muhl 11 uz 8 skokova.

Kod gošći najefikasnija Sanja Orozović (21p, 8 sk).

Trešnjevka 2009 u subotu dočekuje Zadar u Prvoj ligi, a idućeg tjedna gostuje u Istanbulu.