Novi porazi na regionalnoj sceni zapečatili sudbinu Medveščaka i Trešnjevke u WABA ligi

Porazi zagrebačkih klubova u 5.kolu BTravel Superlige.

Trešnjevku 2009 je u Domu sportova nadigrala Montana iz Bugarske 93:61, a Medveščak je poražen u Beogradu kod Crvene Zvezde 70:53. Dva kola prije kraje lige naši klubovi su izgubili sve šanse za plasmanom na završni turnir.

Trešnjevka 2009 nije imala rješenja za iskusnu ekipu iz Bugarske koja je već nakon osam minuta imala 13 razlike (20:7), a do poluvremena napravila 17 razlike (47:30). U nastavku je prednost samo rasla, a 21 izgubljena lopta mlade zagrebačke ekipe i skroman šut i nije mogao donijeti bolji rezultat u ovom susretu. Nika Muhl i Karla Erjavec su ubacile po 12, a Marija Galić 11 poena. Montanu su predvodile Sarah Boothe (20) i Dimana Makarieva (18).

Medveščak nije uspio u Beogradu slaviti i zadržati nadu u plasman na završni turnir. Iva Borović i Patricia Bura su donijele početnu prednost 5:2, ali je Zvezda serijom 10:0 stigla do prednosti 12:5. Zagrepčanke su rezultatski priključak držale do osme minute (18:13),a Zvezda je serijom 8:1 prvu četvrtinu rješila u svoju korist (26:14). Nadu je vratio dobar ulazak u drugu četvrtinu (26:20), ali samo zakratko jer je Zvezda do poluvremena opet stigla do dvoznamenkaste prednosti (38:24). U nastavku nije bilo nade za Medveščak koji je bio u zaostatku i 25 razlike (55:30), a u završnici uspio tek ublažiti poraz.

Bura je ubacila 17 poena uz 9 skokova. Borović je dodala 13, a Matea Tadić 11 poena. Zvezdu je predvodila Snežana Bogićević (17).

U slijedećem kolu u utorak međusobni susret će odigrati Medveščak i Trešnjevka 2009.