Od Primorske do Primorske - prošlo je više od 7 mjeseci od zadnje ABA pobjede Zadra

Konačno pobjeda!

Posljednju pobjedu u ABA ligi prije večerašnjeg susreta s Primorskom u Kopru Zadrani su ostvarili 8. ožujka na Višnjiku u 21. kolu prekinute i poništene sezone 2019/20 protiv istog protivnika.

Zadar je tada slavio 99-79, a večeras, u 4. kolu nove ABA sezone, 55-77.

Zadrane je do pobjede predvodio Dominik Mavra s 21 poenom.

Domagoj Vuković ih je postigao 14 (12 skokova), a Dominic Gilbert i Martin Junaković po 10.

U dresu Zadra debitirao je Chinanu Onuaku koji se brzo opteretio osobnim prekršajima pa je u igri proveo svega 5 minuta.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a zahvaljujući trici Dominika Mavre u samoj završnici druge četvrtine gosti na odmor odlaze sa šest poena viška (29-35). Do kraja susreta Zadrani nisu ispuštali prednost. U u trećoj četvrtini imali su i 13 poena prednosti 38-51, no Slovenci se do ulaska u završnu dionicu približavaju na 43-51.

Martin Junaković otvara četvrtu četvrtinu serijom od pet poena i Zadranima širom otvara put prema pobjedi. Uz raspoloženog Mavru Zadrani su vrlo sigurno prošli taj put i stigli do prve pobjede u sezoni (55-77).