Rogaška se oprostila od sezone, Drobnjak od aktivnog igranja

Primorska ili Krka - saznat ćemo danas.

Krka je na svom parketu izjednačila polufinalnu seriju doigravanja za naslov prvaka Slovenije protiv Primorske na 1-1 pa će o finalisti odlučivati majstorica koja je na rasporedu danas s početkom u 18.30 sati.

Nakon tri izjednačene četvrtine (u završnu se ušlo s 4 poena viška za Krku), domaćin u završnu lome otpor gostiju i na kraju slave s uvjerljivih 75-61. Paolo Marinelli je uz 15 poena imao 5 asistencija i 4 skoka, dok je Dino Cinac postigao 12 poena uz 6 skokova.

Paolo Marinelli - KK Krka - Foto: Ivica Veselinov

Kod Primorske Marjan Čakarun je uz 12 poena imao i 8 skokova.

Prvi finalist Prvenstva Slovenije je Petrol Olimpija koja je na gostovanju stigla do druge pobjede protiv Rogaške (67-73). Aktualni prvak j tek u posljednjoj četvrtini sustigao zaostatak za domaćinima i okrenuo rezultat u svoju korist.

Rogaška se tako odigrala posljednju utakmicu sezone, koja je Dragiši Drobnjaku bila i posljednje službena u karijeri.