Omiš izbacio Cedevitu Junior iz Kupa

Željko Jović zabio 29.

Omiš piše povijest. Nakon plasmana u Prvu mušku ligu Omišani su izborili nastup u 1/16 finala Kupa Krešimira Ćosića. Porazili su u svojoj dvorani jedinog zagrebačkog prvoligaš koji je izborio nastup u II.krugu Kupa Krešimra Ćosića  - KK Cedevita Junior rezultatom 81-74.

Domaći Omiš Čagalj Tours je slavio 81:74. Iako su dobili prvu četvrtinu 19:17 izabranici Marka Trninića odigrali su slabu drugu i treću četvrtinu nakon koje je Omiš imao 19 razlike (67:48). Maksimum gostiju bio je dolazak na minus 5 (77:72) na dvije minute do kraja.

Željko Jović je predvodio domaćine s 29 poena. Ivan Jukić i Josip Matijević su ubacili po 14. Kod Cedevite Junior Matej Buovac i Petar Ogrizović su ubacili po 15,  Aleksa Gatarić 14, a Matej Bošnjak 13 poena.