Omiš zaustavio Mladost, Dubrovnik slavio kod Zagreba

Autor: KK Omiš/Krešimir Galić Photo: KK Omiš Čagalj Tours

Prva muška liga

OMIŠ ČAGALJ – HAKK MLADOST 111-82 (32-18, 22-17, 29-22, 28-25)

U trećem kolu Prve muške lige KK Omiš Čagalj je slavio protiv HAKK Mladost rezultatom 111-82.

Već u samom startu Omiš je igru započeo čvrsto. Bili su bolje pripremljeni i zasluženo su upisali nove bodove. Najefikasniji član pobjedničkog sastava bio je Zvonko Buljan sa 32 poena i 2 asistencije. Dvoznamenkasti su još bili i Ivan Mimica (22 poena i 6 asistencija), Ivan Jurčević (16 poena) i Donald Joseph Morris (10 poena i 10 koševa).

Kod gostiju su se istaknuli kapetan Petar Ogrizović (19 poena i 2 asistencije), Luka Mršić (17 poena i 3 asistencije), Vice Zanki (16 poena i 1 asistencija) i Marko Ljubičić (11 poena i 1 asistencija).

Nakon tri odigrana kola obje momčadi imaju omjer pobjeda i poraza 2-1.

Tekst/Foto: KK Omiš Čagalj

ZAGREB – DUBROVNIK 64:84 (9:23, 18:27, 14:23, 23:11)

Zagreb je ugostio Dubrovnik i doživio poraz 84:64. Gosti su već do poluvremena bili na +23 (50:27), a na isteku treće četvrtine imali +32 (73:41). Filip Vujičić (25) i Gvido Guštin (21) ponajbolji kod gostiju, a kod Zagreba Dorian Jelenek je ubacio 18, a Kristijan Joksimović 13 poena.

”Odigrali smo vrhunske tri četvrtine. Bila je to timska košarka s odličnom obranom. U posljednjoj četvrtini je stiglo malo opuštanje što i nije neočekivano s obzirom na suženu rotaciju. Tri četvrtine su put kako trebamo igrati dalje”, kaže trener Dubrovnika Ivan Perinčić.

”Čestitam Dubrovniku na odličnoj utakmici gdje su imali veliki postotak šuta. Pogađali su šuteve preko ruke što je kvaliteta koju mi danas nismo imali. Nakon dobrog početka oni su napravili preokret i veliku razliku koju mi nismo uspjeli stići. Teško nam je igrati u dvorani u kojoj mi ne treniramo i nadamo se da će se i to brzo riješiti”, kazao je Edin Hadžić, trener Zagreba.

Tekst: Krešimir Galić