Osijek na krilima Gospića do bodova u Zagrebu

Večeras su košarkaši Vrijednosnica Osijek u nastavku HT Premijer lige ostvarili vrijednu pobijedu u gostima protiv KK Bosca.

Sasvim zasluženo košarkaši Vrijednosnica došli su do svoje osme pobjede u HT Premijer Ligi. Prva je četvrtina bila dosta  izjednačena i ravnopravna na obje strane te završava rezultatom 16:17. Drugu četvrtinu bolje otvaraju domaćini i dolaze do vodstva 28:22, ali se Brokeri predvođeni raspoloženim Gospićem (8 poena) vraćaju u vodstvo i na odmor odlaze s 33:37.

U nastavku utakmice košarkaši Bosca pokazuju da će teško prodati kožu i prave mini seriju od 7:0 i vodstvo 40:37. Ipak gosti iz Osijeka trima tricama  (Abu, Mandić, Šango) se ponovno vraćaju u igru i četvrtina završava rezultatom 52:55.

U posljednjoj četvrtini Brokeri na mišiće uspijevaju sačuvati prednost i vraćaju  se u Osijek s novim bodovima.

Kod domaćina najbolji strijelci su bili Mladen Primorac s 18 i Jan Palokaj s 13 poena, a kod gostiju Ante Gospić s 24 i Mate  Mandić s 12 poena.

Sljedeću utakmicu HT Premijer lige Brokeri igraju u nedjelju, 10.  ožujka u 18 sati u Gradskom vrtu protiv KK Zadra.

KK Bosco - KK Vrijednosnice Osijek 66:71 (16:17, 17:20, 19:18, 14:16)

KK Bosco: Jularić 5, Chavlovich Jr. 0, Tušek, Vidović 3, Šeparović 6, Babić 2, Palokaj 13, Vucić 12, Tomić, Primorac 18,  Tešija 7, Herceg.

KK Vrijednosnice Osijek: Ihrihg 11, Mandić 12,  Maskaljević, Bačić, Perić 9, Abu 7, Šango 5, Darling 0, Vrkić 3, Gospić 24.