Osijek od -19 do +7 i natrag u ponor

Gorica slavila u 'malo derbiju'.

Kada je Gorica u prvoj četvrtini stekla velikih 14 poena prednosti (32-18), a potom to nakon tri minute igre podebljala na +19 (43+4-25) malo tko u dvorani je očekivao da će domaćini ua zadnjoj četvrtini spašavati pobjedu.

Ostatak druge i treća četvrtina pripaii su Osijeku koji je preokrenuo rezultat i igru u svoju korist te s dva poena prednosti (74-76) ušao u posljednju četvrtinu. Uzlet gostiju nastavio se do isteka prve minute posljednje dionice kada je Antonio Jordano odveo goste na ozbiljnih +7 (74-81). Serijom 10-0 Gorica vraća vodstvo na svoju stranu (84-81). Osijek je na kratko zaustavio nalet domaćina (84-83), a onda potpuno potonuo. Gorica je poletjela do visokih 15 poena viška (102-87) da bi Robert Kujundžić tricom postavio konačni rezultat 102-90.

Kod domaćina Lovro Mazalin je ostvario double-double učinak (17 poena, 11 skokova), Borna Kapusta i Ante Mašić postigli su po 16, Ante Gospić 11, a Ivan Vučić 10 poena.

U redovima Brokera Prednjačio je Antonio Jordano s 23 poena, 6 asistencija i 5 skokova. Andrija Šarenac i Robert Kujundžić zabili su po 14, a Darling Maxwell, Andrija Čorić i Lovre Bašić po 11. Bašić se istaknuo i s 8 asistencija.