Osijek osvojio Jazine, Sonik koraknuo prema začelju

Lisica i Porobić bili su nezaustavljivi

U posljednjoj utakmici 12. kola HT Premijer lige Vrijednosnice Osijek su na gostovanju u Jazinama ostvarile uvjerljivu pobjedu  protiv Sonik Puntamike 69_87.

Većinu prve četvrtine je vodila domaća ekipa, no ekipa trenera Mandića na četvrtinu odlazi sa plus tri za 15:18. U drugoj četvrtini Vrijednosnice su povećale vodstvo na 7 poena (22:29), nakon toga je uslijedila serija Sonika 14:0 (36:29) te serija gostiju 7:0 za izjednačenih 36:36 za kraj prvog dijela.

U nastavku se utakmica odigrala u drugačijem ritmu, odlučniji gosti vidno pojačavaju obranu iz koje postižu lake koševe. Brokeri su imali odličan postotak šuta za tricu, igrali su puno energičnije te su gotovo cijelo drugo poluvrijeme bili u vodstvo. Uz raspoloženog Lisicu i Porobića u 36. minuti su ostvarili najveće vodstvo u utakmici od čak 20 koševa za rezultat 58:78. Vrijednosnice Osijek utakmicu su mirno privele kraju pobjedom sa završnih 69:87.

KK Sonik Puntamika - KK Vrijednosnice Osijek 69:87 (15:18, 21:18, 13:23, 20:28)

Sonik: Marić 11, Palčić 7, Šarlija 10, Marić 7, Vučić 14, Jošić 6, Tomas, Zelanto 2, Ninčević, Pavin 3, Prskalo 3, Gospić 6