Osijek slavio protiv Splita u utakmici u kojoj su Žuti pogodili jednu tricu iz 33 pokušaja

Autor: KK Vrijednosnice Osijek Photo: KK Vrijednosnice Osijek

Jedinstvena kadetska liga

U četvrtak je u Gradskom vrtu u Osijeku, odigrana zaostala utakmica 2. kola Jedinstvene kadetske lige između KK Vrijednosnica Osijek i KK Split. Slavili su domaćini rezultatom 69:61.

Utakmica je bila jako dinamična i borbena, sa puno uložene energije obje ekipe. Prvo poluvrijeme je završeno blagim vodstvom domaćina 38:32. Izmjena rezultatske prednosti, nastavljena je i tijekom drugog poluvremena. Gostujuća ekipa Splita pojačava agresivnost početkom 3. četvrtine što rezultira njihovim ponovnim vodstvom 40:45. Nakon toga mladi Brokeri dižu agresivnost u oba smjera i do kraja utakmice kontroliraju rezultat i dolaze do prve pobjede u JKL rezultatom 69:61.

Zanimljivo je da je splitski šut za tri poena bio 1-33.

KK Vrijednosnice Osijek - KK Split 69:61 (12:16, 26:16, 12:17, 19:12)

Vrijednosnice: Stojčić 12, Martinović 22, Šipka 11, Štebih 8, Biljan 4, Budač, Jelečević, Andrić 2, Rejo, Ilić 10, Milinković, Vidaković.

Split: Garac 6, Jukić 14, Troskot 6, Gavran 6, Jemo 6, Milavić, Škaričić, Vidić, Grisogono 4, Vidović 19, Ljubos, Kronja. Izjave:

Trener Vrijednosnica - Zoran Andrić: Vrlo živa i borbena utakmica. I prvo i drugo poluvrijeme u rezultatskom egalu. Tijekom cijele utakmice probali smo dizati obrambenu agresivnost, što nam je na kraju i donijelo prva dva boda. Čestitam nasim dečkima na borbenosti, zalaganju i pobjedi, kao i ekipi gostiju. Želim im sve najbolje u budućem radu.

Trener Splita - Luka Škeva: Čestitam ekipi Osijeka na pobjedi. Uz današnji šut za tri poena od 3% i 21 skok u napadu jednostavno danas nismo bili pravi, nismo mogli konkurirati Osijeku u ovakvoj utakmici. --