Osječani zadnji u skupini Alpe Adria kupa, slijedi borba za ostanak u HT Premijer ligi

Košarkaši Vrijednosnica Osijek porazom su završili ovosezonski nastup u Alpe Adria kupu.

Austrijski Klosterneuburg je slavio 87-78.

Osječani su natjecanje u skupini tako završili na posljednjem mjestu. Za treće im je trebao poraz manji od tri poena ili pobjeda.

Bez Jimmyja Taylora i Aljoše Šarca, koji su susret propustili zbog ozljeda zadobivenih na utakmici Kupa Krešimira Ćosića protiv Šibenika, nije išlo.

Domaćini su u prvoj četvrtini stekli prednost od 9 razlike (26-17), do poluvremena otišli na +13 (50-37) te bez većih problema iskontrolirali utakmicu do samog kraja.

Kod Osječana istaknuli su se Arian Došen sa 16 i Domagoj Vrkić s 15 poena. Domaćine su do pobjede predvodili Edin Bavčić s 26 i Jurica Blažević sa 16 poena.

Za momčad Vladimira Krstića slijedi puno značajnija utakmica. U HT Premijer ligi gostuju kod Alkara (u subotu 13. siječnja s početkom u 19.30 sati). Obje momčadi imaju po tri pobjede i nalaze se u opasnoj zoni jer ove sezone čak tri momčadi napuštaju ligu. U najgoroj poziciju su Kaštelani koji nemaju niti jednu pobjedu. KK Jazine Arbanasi imaju jednu, a uz Osijek i Alkar tri pobjede ima i Zagreb.

BK Klosterneuburg Dukes - KK Vrijednosnice Osijek 87:78      (26:17, 24:20, 17:22, 20:19).

BK Dukes: Bas 6, Leydolf, Pettinger 6, Burgemeister 8, Vay 12, Greimeister 10, Bavčić 25, Bauer 4, Kilić, Blažević 16, Lacić.

KK Vrijednosnice Osijek: Boban 7, Došen 16, Levinson 4, Mandić 9, Markulin 8, Krolo 8, Lindbom 9, Vrkić 15, Turalija 2.