Otpisani Bosco ugrozio premijerligaški status Hermesu

Autor: HKS

Hermes poražen kao domaćin u srazu s gradskim rivalom Boscom.

Zaslužena pobjeda Bosca u zagrebačkom derbiju začelja 76-82. Od početka utakmice vidno nervozni domaćini ne uspijevaju uspostaviti svoj ritam. Potpuno je zakazalo njihovo najjače oružje - šut za 3 poena. Borbeni gosti to koriste i zahvaljujući prednosti u skoku dolaze do dvoznamenkaste prednosti na poluvremenu.

U trećoj četvrtini bude se Analitičari i smanjuju zaostatak na svega jedan posjed, no u uzbudljivoj završnici gosti ipak upisuju pobjedu.

Ovim porazom Hermes Analitica dolaze u situaciju u kojoj će opstanak u HT Premijer ligi tražiti protiv drugoplasirane momčadi kvalifikacija.

Kod domaćih istakao se Svoboda s 31 poenom te Foster s 23 poena i 4 asistencije.

Kod gostiju Palokaj s 22 poena i 9 skokova, Primorac s 13 poena i 15 skokova te Vucić s 9 poena i 13 skokova.

Kompletna statistika OVDJE

Izjave trenera Analitičara, Zvonimira  Mravka: "Zaslužena pobjeda gostiju u utakmici u kojoj su nas potpuno nadskakali. Nama sada predstoji neizvjesna borba za ostanak u ligi."

Matija Brkljačić, trener Bosca: "Neizvjesna i zanimljiva utakmica u kojoj smo ipak sačuvali vodstvo i mislim zasluženo ostvarili pobjedu."