Ženska košarka
Ovdje Radio Luksemburg: Hrvatska se kao prvak vraća u europsku elitu...

Bravo!

Ženska juniorska reprezentacija Hrvatske na velika se vrata vratila u europsku elitu. U finalu Europskog prvenstva divizije B u Sofiji Hrvatska je s uvjerljivih 93-66 pobijedila Luksemburg.

Tako su igračice Deana Nemeca bez poraza stigle do željenog cilja te će na sljedećem Europskom prvenstvu Hrvatska nastupiti u divizija A.

Utakmica je bila izjednačena do 16-16 kada Hrvatska počinje stvarati prednost. Do kraja prve četvrtine ona je iznosila deset poena (34-24), na poluvremenu 13 (43-30), a na kraju treće četvrtine okruglih 20 poena (70-50). Posljednja četvrtina bila je slavljeničko privođenje velikog posla kraju.

Lucija Banović je u pobjedi sudjelovala s 25 poena, 7 skokova, 5 asistencija i dvije osvojene lopte, Petra Božan je uz 20 poena imala 11 skokova i 4 asistencije, a Nina Novak uz 21 poen, 4 skoka i 3 asistencije. Istaknula se i Gina Nicola Pirjak koja je postigla 11 poena uz po 5 skokova i asistencija.