Partizan uvjerljiv protiv MZT-a

Makedonci u sve težoj poziciji.

U utakmici na kojoj je debitirao novi trener Nenad Čanak Partizan je lako, reklo bi se s pola gasa, slavio protiv lošeg tima iz Skoplja i tako prekinuo seriju poraza.

Gosti su poveli 8:2 i to je bilo sve što su uradili. Predvođeni nepogrješivim Aranitovićem već nakon prvih 10 minuta igre bilo je 32:19 za Partizan.

Nastavili su Beograđani puniti koš MZT-a, u drugoj četvrtini postigli čak 37 poena i na veliki odmor otišli s  vodstvom od 27 poena. 69:42 je bio rezultat, a osim uvjerljive razlike bila je primjetna puno bolja atmosfera na klupi i na tribinama.

U trećoj četvrtini Partizan se zadovoljan rezultatom uspavao, a gosti su to iskoristili i smanjili zaostatak na 18 poena (88: 70).

Ta je razlika ostala i na kraju susreta jer smo u posljednjem dijelu utakmice gledali šuterski trening u kojem su ekipe bile podjednake pa je u 4/4 bilo 24:24, a ukupno 112:94 (32:19) (37:23) (19:28) (24:24)  za Partizan.

Mihailo Andrić je odigrao meč sezone sa 29 poena, Aranitović i Miller su imali po 17.

Trajkovski je s 20 poena bio najefikasniji u redovima gostiju. Ovom pobjedom Partizan NIS je nastavio trku za doigravanje dok je MZT i dalje prikovan za dno ljestvice te momčad makedonskog prvaka čeka težak zadatak žele li i godine igrati regionalno natjecanje.