Perasović zaustavljen na korak od Final Foura, Olympiacos zatvorio krug

Velimir Perasović nije uspio odvesti svoj Efes do Final Foura Eurolige. Olympiacos je u Ateni slavio u petoj utakmici četvrtfinalne serije 87-78.

Imali su Turci prednost nakon prvog poluvremena 37-41. U trećoj četvrtini Olympiacos preuzima prednost koju je očuvao do kraja. Imao je Efes svoju priliku na 2.30 minute prije kraja kada je pri vodstvu Grka 78-74 Jayson Granger promašio za dvicu. Na drugoj strani Vassilis Spanoulis je zabio dva bacanja, a nakon izgubljene lopte Tylera Honeycutta sjajni Georgios Printezis tricom rješava pitanje pobjednika.

Mnogi će se složiti, na Final Foru ćemo gledati u ovom trenutku četiri najbolje momčadi Eurolige: Fenerbahçe, Olympiacos, Real Madrid I CSKA.

Šteta za Perasovića koji je bio jako blizu da dvije sezone zaredom izbori Final Four. Prošle sezone tamo je odveo momčad španjolskog Laborala.