Perićevoj Veneciji drama u reprizi finala doigravanja

Bajka traje...

U reprizi prošlosezonskog izdanja talijanskog doigravanja Venecija je u 2. kolu prvenstva u dramatičnoj završnici nadigrala Trento 79-78.

Gosti su. željni revanša za poraz u finalnoj seriji, krenuli bolje, odlučnije i kvalitetnije i nakon deset minuta poveli 14-23. Venecija se do poluvremena približila na 38-42.

Cijelo drugo poluvrijeme utakmica je bila na vagi. Odlučio je jean posjed lopte. Orelik Gediminas je jedva iskontrolirao loptu i nekako je 14 sekundi prije kraja ubacio kroz obruč za konačni rezultat. Preostalo vrijeme gosti nisu znali iskoristiti i započelo je veliko slavlje domaćina.

Hrvoje Perić je za 24 minute postigao pet poena uz četiri skoka i četiri asistencije.

Venecija za sada ima stopostotan učinak, baš kao i Brescia i Torino.

Mario Delaš i njegov Betaland Capo d'Orlando doživio je debakl od Virtus Bologne 88-52. Delaš je igrao 21minutu, bez koša i sa samo jednim skokom. Na drugoj strani bivši hrvatski reprezentativac Lafayette Oliver za Virtus je za 19 minuta postigao skromna 3 koša uz 3 skoka i 3 asistencije.