Pinar Karsiyaka od dolaska Marka Banića ne zna za poraz

Marko Banić odigrao je dvije utakmice za Pinar Karsiyaku, a njegov novi klub u obje je slavio te se već popeo za tri pozicije na ljestvici.

Nakon što su prije 11. kola bili na predposljednjoj poziciji turskog prvenstva, za momčad Pinar Karsiyake potpisao je Marko Banić. Debi je imao na gostovanju kod Usaka, a Pinar je po dolasku Banića odmah upisao pobjedu rezultatom 86:92. Danas su u 12. kolu ugostili drugoplasirani Bešiktaš te su upisali i drugu pobjedu u nizu i skočili na 12. mjesto, a sada zaostaju samo pobjedu za pozicijom koja vodi u doigravanje.

Marko je na gostovanju kod Usaka u igru ušao s klupe, a od trenera Aleksandra Trifunovića odmah dobio značajnu minutažu. Igrao je 20 minuta, a postigao je 8 poena (4-5 dvica) uz dva skoka. Danas je debitirao pred vatrenom domaćom publikom i već je dobio mjesto u prvoj petorci, a prema viđenom biti će vrlo važan kotačić u svojoj novoj momčadi. Posebno dobar je bio u obrani, a zabio je 4 poena (2-2 dvica) uz tri skoka i dvije asistencije.

Idući susret Pinar gostuje kod momčadi Sakarye koja se nalazi na sedmoj poziciji s omjerom 7-5.