Pino i u 81. osvaja odličja, Vitalac slavio u hrvatskom finalu

Autor: Basketball.hr

Legenda zadarske i hrvatske košarke u finalu nije izlazio iz igre.

Košarkaški veterani splitskog Vitalca proteklog vikenda donijeli su u Split još jednu zlatnu medalju. Osvojili su prvo mjesto na 10. jubilarnom Međunarodnom turniru u Kranjskoj Gori.

Na ovom jakom turniru u susjednoj Sloveniji sudjelovale su 24 ekipe iz Hrvatske, Slovenije i Austrije, a igralo se u muškim kategorijama +35, +45 ,+50 te tri ženske ekipe.

U kategoriji +50 pobijedila je ekipa splitskog Vitalca koji su u finalu pobijedili zadarsku Voštarnicu za koju je cijelu utakmicu odigrao 81- godišnja legenda zadarske i hrvatske košarke Giuseppe Pino Giergia

Za ekipu Vitalca igrali su: Nenad Čulić ( cap ), Mate Katić, Siniša Krajina, Slobodan Šimić, Tomislav Jakelić, Marijo Bućan, Joško Korhamer, Igor Krasić, Ante Milković, Samir Mršić i trener Robert Koharević.