Pobjeda domaćina Đakova, Podravac posustao u završnici

Autor: Miro Šola Photo: djsport.hr

Kvalifikacije za popunu Prve muške lige

Kako i priliči domaćinu  kvalifikacijskoga turnira da prvu utakmicu, pred petstotinjak gledatelja, otvorili borbeno i agresivno ostvarili su Đakovčani u utakmici protiv Podravca iz Virja. Već na samom otvaranju Đakovčani su stvorili prednost od 17:7  da bi na krilima Mateja Češkića, Šrkinjarića i Hrkača na mali odmor otišli s velikih plus 15 (32:17). Međutim, u drugoj  četvrtini „podravci“ su iskoristili nekoliko tehničkih pogrešaka đakovačkih košarkaša i uhvatili su rezultatski priključak te na odmor otišli s prihvatljivih minus 6 (43:49).

U trećoj četvrtini Đakovčani su održavali prednost, ali su košarkaši iz Virja u 34. minuti stigli na 73:75. U tim trenucima Julijan Zadravec postigao je tri trice i nagovijestio uzbudljivu završnicu. Međutim, tada koševima Škrinjarića i tricom Mateja Češkića sa osam metara Đakovčani odlaze na nedostižnih 81:73. Do kraja utakmice Đakovčani su mirnom igrom došli do zaslužene prve kvalifikacijske pobjede.

PODRAVAC – ĐAKOVO  82:91 (17:32; 26:17; 24:24; 15:18)

Đakovo Nastavno sportska dvorana. Gledatelja: 500. Suci: Krešimir Katić (Slavonski Brod), Matej Grubišić (Slavonski Brod) i Marin Bogdanić (Rijeka).

PODRAVAC: Stefan Zadravec 11, Julijan Zadravec 16, Benotić, Hrženjak 8, Balatinec 5, Odobašić 5, Šestak 18, Gregar-Hrženjak, Stajku, Vrlika 19, Šoš. Trener: Mirko Hrženjak.

ĐAKOVO: Škrinjarić 18, Petric, Dragić, Matej Češkić 21, Čupić 5, Letica, Davidović, Mihovil Češkić, Turalija 18, Jurić 4, Hrkač 2, Karlović 3. Trener: Marijan Petrović.