Pobjeda Dubrave u derbiju začelja, Trešnjevka se vratila na objedničke staze

U derbiju začelja 16.kola Prve lige za košaarkašice Dubrava BLC je slavila na gostovanju kod Broda Na Savi 75:61.

U derbiju Zanimljivo da je prvi susret u Zagrebu jesenas pripao Brodu Na Savi s 14 razlike, ali su Brođanke ubacile poen više. A imala je Dubrava BLC veliku priliku slaviti i uvjerljivije jer su na ulasku u posljednje četiri minute imale i 19 razlike (73:54). Na krilima Stephanie Taylor (28p, 15 sk) ”Kraljice” su u drugoj četvrtini napravile prednost pa su na odmoru imale 10 razlike (42:32). U nastavku nisu pobjedu dovele u pitanje, ali bez obzira što nisu ubacile ili primile poen manje ova pobjeda ostavlja veliku nadu u prvoligaški ostanak. Uz Taylor zapaženi napadački učinak imale su Tricia Principe (17) i Nives Džafić (13). Brođanke je predvodila Mihaela Lazić (22).

U 16.kolu Prve lige košarkašice Trešnjevke 2009 upisale su uvjerljivu pobjedu 73:42 na gostovanju kod Plamen Požege. Već nakon prve četvrtine (25:4) pitanje pobjednika praktički je bilo rješeno. Zagrepčanke su povratile šutersku formu (trice 8/17), a prednjačile su Karla Erjavec (21p, trce 3/3) i Anđela Katavić (13p, trice 3/5). Kod Požege Sedina Halimić je ubacila 10 poena.