Pobjeda kadetkinja na otvaranju Europskog prvenstva

Autor: HKS

Hrvatska kadetska reprezentacija upisala je pobjedu u prvoj utakmici Europskog prvenstva protiv Češke 78:72.

Kadetkinje Hrvatske na sjajan su način otvorile europsku smotru. Slavile suprotiv Češke 78:72 i u pobjedničkom tonu sutra kreću u utakmicu s Njemačkom.

U francuskom Bourgesu gledali smo utakmicu u egalu. Izmjenjivao se rezultattijekom prvog poluvremena. Odvajale se jedna, a u drugoj četvrtini druga ekipa.Odnosno Hrvatska je drugu četvrtinu odradila bolje, doke je Češka prvu dionicuzaključila s malom prednošću (19:21).

U drugo poluvrijeme Hrvatska ulazi puno koncentriranije i agresivnije uobrani i dolazi do dvoznamenkaste prednosti. Imala je Hrvatska u posljednjojčetvrtini +9, no Čehinje se još jednom vraćaju u utakmicu. Nakon togaizabranice trenera Nemeca rade seriju od 11-0 i dolaze do svoje prve, alipsihološki važne utakmice na Europskom prvenstvu.

Najbolje u redovima Hrvatske bile su Nika Mühl sa 18 poena, Tonia Bilićubacila je 17, Mia Vukšić 16 te odlično raspoložena  Viktorija Ćurić kojaje imala dvostruko-dvocifreni učinak sa 12 poena i 10 skokova.

Hrvatska sutra igra svoju drugu utakmicu protiv Njemačke (14:00).