Pobjeda Škrljeva za bijeg s dna

Autor: HKS

Rajkovićeva momčad je u pozitivnom ritmu.

U derbiju začelja u 9. kolu HT Premijer lige sastali su se KK Bosco i KK Adria Oil Škrljevo. Gosti su slavili 88-93.

Škrljevo je odlično ušao u susret i poveo 7:0. Kapetan domaćina Mladen Primorac postigao je koš za 7:2 i prekinuo seriju gostiju, no to goste nije pokolebalo da naprave najveću prednost na utakmici od +11 (13:2).  Domaći sastav polako je „došao do zraka“ i smanjio prednost Škrljeva, a minutu prije kraja prve četvrtine Bosco je došao na samo -1 (20:21). Prva četvrtina završila je rezultatom 22:24 za Adria Oil Škrljevo.

U drugoj četvrtini druga slika. Bosco je tricama Koraća i Babića napravio seriju 6:0 (28:24) i nije ispustio svoje vodstvo. Čak je napravio svoju najveću prednost od +9 (41:32). Adria Oil Škrljevo je serijom 10:1 došla do izjednačenja (42:42), a nešto kasnije i do vodstva 44:42. S izjednačenim rezultatom 50:50 otišlo se na odmor. Što se strijelaca za prvo poluvrijeme tiče, kod Bosca najefikasniji je bio kapetan Mladen Primorac sa 24 koša, dok je kod Adria Oil Škrljeva najučinkovitiji bio David Ušić s 9 poena.

U nastavku Bosco je imao prednost od +4 (54:50), ali Adria je okrenula utakmicu i dva puta imala +8 (58:66, 60:68). Treća četvrtina završila je rezultatom 64:74 za Adriju. U posljednjoj, četvrtoj četvrtini gosti iz Rijeke riješili su pitanje pobjednika, došli do važne pobjede i sada su na omjeru 3-6.