Podravac nadoknadio -17, Erjavec odlučila derbi u Šibeniku, čudesna Borović

Odigrane su utakmice 2. kola 1.A lige košarkašica

Medveščak je bio bolji od Splita na gostovanju 62-90. Sjajnu utakmicu odigrala je Iva Borović koja je za manje od 19 minuta postigla 26 poena uz samo jedan promašaj. Trice je gađala 5/6, dvice 3/3 i slobodna bacanja 5/5.

Ragusa je sa 65-53 pobijedila Požegu

Najbolja u redovima domaće momčadi bila je Josipa Zovko s 11 poena i 11 skokova. Petra Stanković je uz 13 poena imala i 7 skokova.

Martina Pandža Brnić je uz 8 poena imala 14 skokova te je prvo ime gostujuće ekipe u kojoj je njena imenjakinja Lovrić postigla 13 poena uz 4 asistencije.

Podravac je protiv Broda na Savi stigao do dvoje druge pobjede i to na gostovanju. Ekipa iz Virja je slavila 54-60. Petra Šimunić ih je predvodila do pobjede s 22 poena, 7 skokova i 4 asistencije. Ella Đukić je kod domaćina imala 22 poena i 6 skokova. Bila je to utakmica puna rezultatskih amplituda. Brod je poveo 23-6, Podravac stigao do 23-20. Sve se to događalo u prvoj četvrtini. U drugoj Podravac bježi na 25-37 (u 19. minuti) i s manjim problemima do kraja održava orednost do kraja.

Uzbudljivo je bilo i na Baldekinu gdje je Trešnjavla slavila protiv Šibenika 61-67.

Do 35. minute niti jedna ekipa nije imala više od 7 poena viška. Prve su povukle domaće igračice, a potom gošće. Kod rezultata 52-55 u 35. minuti kreće završni udarac Trešnjevke koja preko Karle Erjavec (trica pa dvica) rješava pitanje pobjednika.

Erjavec je s 23 poena i 5 asistencija bila najbolja igračica Trešnjevke. Klaudija Periša je s 19 poena, 13 skokova, 9 asistencija i 4 osvojene lopte bila najbolja na parketu, no njena dobra igra nije bila dovoljna za slavlje domaće ekipe.

Pula je na gostovanju kod Dubrave bila uvjerljiva 70-94. Kod gošći istaknula se Ivona Franić s 18 poena i 7 skokova, a kod Dubrave Stela Galušić s 21 poenom, 4 skoka i 4 asistencije.