Podravcu Kup Koprivničko-križevačke županije

Uvjerljiva pobjeda protiv Koprivnice u finalu.

Podravac iz Virja pobjednik je Kup natjecanja Košarkaškog saveza Koprivničko-križevačke županije. Oni su u finalu bili uvjerljivo bolji od domaćina Koprivnice rezultatom 94:76.

Koprivnica-Podravac 76:94 (20:25, 15:23, 23:13, 18:33)

Koprivnica: Kuzmić L. 2, Benotić T. 0, Šenvald T. 2, Buković K. 5 (1x3), Antolić G. -, Beljan V. 18 (1x3), Stajku A. 2, Mihoković R. 0, Jančijev Z. 17 (3x3), Balaško J. 8, Mihoković D. 12 (1x3), Androlić M. 10, TRENER: Boris Kapusta

Podravac:  Zadravec S. 22 (3x3), Zadravec J. 12 (1x3), Vedriš M. 14, Hrženjak M. 0, Balatinec M. 2, Šestak N. 15, Kodba B. 6 (1x3), Križić B. 1, Maslić T. 15 (1x3), Cestar A. 2, Matoić T. 4 (1x3), Kuzmić I. 1, TRENER: Mirko Hrženjak

Prije samog početka finalne utakmice, predsjednik KSKKŽ uručio je treneru Podravca Mirku Hrženjak trofej za najboljeg trenera u muškim kategorijama za sezonu 2017/2018.

Što se utakmice tiče, Podravac je do poluvremena pobjegao na 13 poena prednosti, ali Koprivnica se na krilima Vladimira Beljana i Zorana Jančijeva potpuno vraća u utakmicu odličnom trećom četvrtinom nakon koje su zaostatak smanjili na svega tri poena minusa. Košarkaši Podravca tada su zaigrali puno čvršće i ozbiljnije što im je na kraju donijelo uvjerljivu pobjedu od 18 poena razlike.

Najbolji u redovima Koprivnice bili su gore spomenuti Beljan s 18 i Jančijev s 17 poena dok su Podravac do osvajanja kupa nosili Stefan Zadravec s 22 te Tomislav Maslić i Nikola Šestak s po 15 poena.