Poljska: Jure Škifić i Ostrow Wielkopolski izjednačili protiv hrvatskog trolista iz Wloclaweka

Vijorit će se hrvatski barjak. ali komu u čast?

Jure Škifić i njegov BM Slam Stal Ostrow Wielkopolski izjednačili su finalnu seriju poljskog doigravanja za prvaka protiv Anwil Wloclaweka i hrvatskog trolista Igor Miličić (trener), Ante Delaš, Josip Sobin, na 2-2. Domaćini su slavili 69-67.

Većim dijelom utakmice Ostrow je bio bolja momčad. U 33. minuti vodili su 65-51. Tu je Stal - stal'! Uslijedila je serija gostiju 13-0 za 65-64 i dramatična završnica susreta u kojoj je Anwilu ponestalo goriva.

Jure Škifić je u igri proveo 13 i pol minuta. Postigao je 6 poena uz 2 skoka i jednu asistenciju. Kod Wloclaweka Sobin je uz 11 poena imao 6 skokova i jednu asistenciju, dok je učinak Ante Delaša opet bio minoran. Dobio je tek 7 minuta za vrijeme kojih nije uputio šut prema košu te je imao jedan skok.

Finale se u Poljskoj igra na četiri pobjede, a prema svemu viđenom o prvaku će odlučiti jedan posjed lopte.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u subotu 2. lipnja. u Wloclaweku koji ima prednost domaćeg terena.