Poraz Cibone od FMP-a, hrvatski klubovi nakon dva kola nemaju niti jednu pobjedu

Autor: BB.hr Photo: KK Cibona

Slobodna bacanja koštala Cibose pobjede

Nakon dva kola i šest odigranih utakmica hrvatski predstavnicu u ABA ligi su i dalje bez pobjede. Drugo kolo zatvorili su Cibona i FMP. Gosti su u KC Dražen Petrović slavili 89-93.

Cibona je dobro krenula, bila na plus 8 na poluvremenu (51-43), no u trećoj četvrtini FMP se vraća i preuzima vodstvo 65-70.

Cibona uspijeva zaustaviti nalet gostiju te stiže do izjednačenja 87-87,

Besson 40 sekundi prije kraja zabija za 87-89, Slobodna bacanja su u završnici koštala Cibose pobjede. Stein pogađa jedno slobodno bacanje za Cibonu, a Subotić dva za FMP. Ponovno Zagrepčani imaju polovičan uspjeh iz slobodnih bacanja, ovoga puta Proleta, a Subotić je opet mirne ruke za konačnih 89-93.

Alex Stein imao s 18 i Tomislav Buljan sa 16 poena su predvodili FMP, dok je Hugo Besson s 22 poena i 8 asistencija bio prvo ime FMP-a i utakmice.