Poraz Dubrave uz dobru igru i skromnu šutersku večer, istaknuo se Hollingsworth

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Furnir Dubrava

Alpe Adria Cup

U drugom nastupu skupine A Alpe Adria Cupa košarkaši Furnira su poraženi u Poljskoj od domaćina MSK Dabrowa Gornicza 87:77.

Bio je susret u kojem su Lavovi u 14.minuti bili na zaostatku 29:25, a onda se Dabrowa serijom 12:1 odvojila na +15 (41:26) i na poluvremenu imala prednost (49:38).

Vrlo skromna šuterska večer Dubravaša (trice 2/19) uz 23 izgubljene lopte ipak je donijela nadu u završnici utakmice kada je Tai Hollingsworth doveo Furnir na minus 7 (79:72). Ipak za nešto više sastav Jeronima Šarina nije bio spreman u ovom susretu.

Alonso Verge (25) i Martin Krampelj (17) su predvodili domaćine, a kod Furnira Hollingsworth je ubacio 25, Duje Rađa 11, a Mateo Vidović 8. Furnir u nedjelju (18.00) dočekuje Alkar u 4.kolu HT Premijer ligea, a priliku za prvu pobjedu u ovom natjecaju imati će iduće srijede kada će biti domaćini Oberwartu iz Austrije.

Strijelci: Hollingsworth 25, Rađa 11p, 7sk, Vidović 8, Paponja 7, Bjelanović 6...