Poraz pomlađenog Škrljeva u predgrađu Beča

Alpe Adria kup.

U posljednjoj utakmici grupe C ovogodišnjeg izdanja Alpe Adria Cupa, koja je odigrana u predgrađu Beča, mjestu Klostenenburgu, košarkaši Adria Oil Škrljeva doživjeli su poraz izgubivši od BK Dukes Klostenenburga 71:61 i time zabilježili drugi poraz, javlja HRT Radio Rijeka.

Utakmica je odigrana bez posebnog rezultatskog značaja, jer su Zeleni sa Škrljeva već prije osigurali prvo mjesto u grupi, pa je trener Damir Rajković kod kuće ostavio prvu petorku, a u Austriju je doveo ekipu u čijem sastavu su bila četiri mlada igrača: Vranković, Grbavac, Jurković i Cvitković.

U nastavku utakmice, trener Adria Oil Škrljeva Damir Rajković daje prigodu mladima, pa to koristi Klostenenburg Dukes da na isteku tridesete minute ima prednost 53:47, što je do tada bila i najveća prednost domaćeg sastava.

Domaćini su treću četvrtinu dobili rezultatom 20:8. Prva četvrtina pripala je gostima, koji na krilima Stipe Krstanovića koji je zabio 10 koševa, nakon prvih deset minuta imaju prednost 25:17.

Uz njega, Kučan je zabio dvije trice, a Spence pet koševa. U drugoj četvrtini gosti imaju stalnu prednost od pet do sedam koševa, a nakon šestog koša Filipa Krajine i plus deset 26:36 u 18 minuti. Na veliki odmor otišlo se prednošću gostiju 39:31.

Do kraja utakmice domaćin održava prednost od šest do osam koševa te na kraju dolazi do druge pobjede. Kod gostiju najučinkovitiji bili su Kučan s 15 te Krstanović i Krajina s po 10 koševa.

Klostenenburg – Happyland arena. Gledatelja: 100. Utakmica 6. kola skupine C Alpe Adria Cupa. BK Dukes Klostenenburg – Adria Oil Škrljevo 71:61 (17:25, 14:14, 20:8, 20:14)