Poraz Zadra, velika utakmica Tomislava Buljana

Autor: Z.D. Photo: Dragana Stjepanović / KK Partizan NIS

ABA liga

Košarkaši Zadra su doživjeli uvjerljiv poraz u 14. kolu ABA lige od Partizana u Beogradu 103-72.

Najbolji pojedinac domaćeg sastava bio je Rade Zagorac s 17 koševa koliko je ubacio i Balša Koprivica. Za Zadar fenomenalnu partiju odigrao je Tomislav Buljan koji je ubacio 16 koševa, uz dvije ukradene lopte, dva skoka te asistenciju, Justin Carter zabio je 14 dok je Domagoj Vuković imao 10 ubačaja. Sljedeća utakmica igra se 09.01. u Dvorani Gripe protiv Splita u sklopu HT Premijer lige.

STATISTIKA UTAKMICE

Vladimir Anzulović: ‘Čestitke Partizanu na zasluženoj pobjedi. Vidjeli smo što to znače jaka tijela i što znači intenzitet koji Partizan pokazuje cijelu sezonu. Mi smo došli jako oslabljeni pogotovo u vanjskoj liniji, a do neke 27/28 minute mislim da smo još mogli računati na neki rezultatski priključak ali danas je Partizan jednostavno bio bolji. Veseli nas dobra reakcija naših mladih igrača Buljana i Paponje i mi ćemo svoje prilike za pobjede morati tražiti u nekim drugim utakmicama.’

Željko Obradović: ‘U najavi utakmice rekao sam da je ekipa Zadra puno drukčija ekipa nego ona protiv koje smo igrali u Zadru u 1. kolu. Promijenili su trenera i par igrača, a večeras su im falili neki igrači koji su im vrlo bitni u rotaciji i držali su se u susretu do kraja treće četvrtine na čemu im ja čestitam jer su bili ravnopravan protivnik. Što se tiče nas, mislim da smo igrali u dobrom ritmu. Ovih par dana što smo imali za trening iskoristili smo da maksimalno ubrzamo igru i da prije svega igramo u tranziciji i očigledno smo u nekim trnutcima to jako dobro radili.’