Portugalu 49 poena dovoljno za finale, Hrvatice će se za diviziju A boriti protiv Norveške

U skupini s Norveškom nije bilo problema...

Hrvatska ženska U16 reprezentacija nije uspijela izboriti finale EP, divizije B koje se održava u Sofiji. Izabranice Željka Ciglara u polufinalu su poražene od Portugala 49:45 pa će u utakmici za treće mjesto protiv Norveške tražiti posljednju šansu da se pobjedom vrate u A diviziju.

Samo 3 poena naših cura u prvoj četvrtini i zaostatak 26:17 na isteku prvog poluvremena. Teško je Hrvatska dolazila do ubačaja, a Portugal je i u posljednju četvrtinu ušao s + 9 (41:32). Bilo je i 11 razlike (44:32) na početku posljednje četvrtine, a maksimum Hrvatske je bio dolazak na minus 3 (48:45) na 1,15 do kraja.

Hrvatska je promašila 16 slobodnih bacanja (Žaja 9) i iz igre šutirala 13/47. Iva Dorja Žaja je ubacila 16 poena uz 9 skokova, a Vivien Nejašmić 11 uz 10 skokova.

Utakmica protiv Norveške na rasporedu je u subotu u 17:15 sati. U skupini Hrvatska se već sastala s Norveškom i slavila s uvjerljivih 80-37.

Osim Portugala finale i diviziju A izborila je i Slovenija.