Povijesna pobjeda Podstrane, druga Omiša

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški savez Photo: KK Podstrana

Prva muška liga

PODSTRANA – MARSONIA 88:75 (29:12, 14:25, 21:14, 24:24)

Slavi Podstrana prvu pobjedu u sezoni, na Gripama su mladići Alena Koludrovića s 88:75 (29:12, 14:25, 21:14, 24:24) svladali Marsoniju.

Cijela utakmica stala je u prvu četvrtinu koju su domaćini furiozno odigrali. Briljirali su tada centi Mateo Tomašević (23 poena, 6 skokova) i Dino Šipić (18 poena, 14 skokova), pomogao je Davin Pavin (16 poena, 7 skokova, 5 asistencija) i nakon početnih deset minuta Podstrana je imala plus 17 (29:12).

Kasnije se Marsonia pokušala vratiti, stizala, ali u snage za nešto više od časnog poraza nije bilo.
– Iza Mladosti smo najmlađa ekipa u ligi, danas smo prvi put bili kompletni. Odigrali su odlično Pavin i Tomašević, momci koji su kod nas na posudbi iz Splita.Puno su pomogli, to se od njih i očekuje. Vjerujem da će nas ova pobjeda pogurati na pravi način – rekao je trener Podstrane Koludrović.

Kod gostiju prvo ime bio je Lewis Basset (25 poena), momčad je predvodio i Vlado Zadro (18 poena, 5 skokova, 4 asistencije), ali to je bilo premalo za nešto više.

– Pobjeda Podstrane je zaslužena, loše smo otvorili utakmicu, dobili previše trica od visokih igrača. Kasnije smo se vraćali, ali na kraju je rezultat realan – kazao je trener Marsonije Igor Kovačević.

Tekst: Ozren Maršić

OMIŠ ČAGALJ TOURS – JAZINE ARBANASI 97:86 (29:22, 29:20, 22:18, 17:26)

Nakon dva poraza Omišani su u nedjelju slavili protiv Jazina Arbanasi na domaćem terenu u dvorani Ribnjak, rezultatom 97:86.

Momčad Ante Nazora ulazi napadački u utakmicu te je već u 4 minuti utakmice bila na +6 (14:8), a  nakon prvih 10 minuta zabili su 29 poena za vodstvo +7.

U drugoj četvrtini Omišani nastavljaju s dobrom obranom i odličnim napadom te na odmor odlaze uz veliku prednost od 16 poena.

Omišani u treću četvrtini ulaze igrački raspoloženo te nastavljaju s dobrom igrom i završavaju četvrtinu + 20.

Jazine Arbanasi ne uspijevaju značajno smanjiti prednost domaćina, nemaju odgovor na napad Omiša te domaćini upisuju drugu pobjedu u prvenstvu. S postotkom od 71.4% za 2 poena i 80% s crte slobodnih bacanja poraz gostiju je bio neizbježan.

Najefikasniji u redovima Omiša bili su Alphonso Willis s postignutih 26 poena, 9 skokova i 10 asistencije, Ivan Mimica  s 24 poena i 4 asistencije i Igor Stojanović sa 17 poena i 4 skoka.

U redovima Jazina Arbanasi najraspoloženiji su bili Srđan Brocić s 22 poena i 4 skoka i Luka Bilokapić s 18 poena i 4 asistencije.

Tekst: KK Omiš Čagalj Tours