Povijesna utakmica Zadra u Laktašima, poraz pun negativnih rekorda

Prvo poluvrijeme nije dalo naslutiti ovakav rasplet.

Košarkaši Zadra odigrali su po mnogo čemu povijesnu utakmicu u Laktašima. Poraz Zadra na gostovanju kod Igokee je uobičajen, pa sam po sebi ne privlači posebnu pozornost.

U svih 10 dosadašnjih susreta na svom parketu Igokea je ostvarila pobjede. Večeras su slavili 72-48, nakon što su na poluvremenu imali samo poen viška (33-32).

A sada podaci za povijest koje je na svom Twitter profilu objavio kolega Miroslav Nađ neposredno nakon utakmice.

- 16 poena Zadra u drugom poluvremenu ulazi u 10 poluvremena s najmanje poena jedne momčadi u povijesti ABA lige
- 48 poena Zadra na cijeloj utakmici ulazi među 10 utakmica s najmanje poena jedne momčadi u povijesti ABA Lige
- Šut 0/10 Kodija Justicea ulazi u 10 najlošijih u povijesti ABA lige
- Valorizacija -11 Kodija Justicea ulazi u 10 najlošijih u povijesti ABA lige.

Nakon najbolje utakmici u sezoni, one odigrane u petak u HT Premijer ligi protiv Cibone, uslijedila je i najgora.

Za dva dana Zadrani u Beogradu gostuju kod FMP-a. Šut ne može ponovno biti toliko očajan, nema druge nego čim prije zaboraviti Igokeu i fokusirati se na FMP, ekipu s kojom se može odigrati ravnopravna utakmica.