Povijesni uspjeh Dinama, Riječani imaju za čime žaliti

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški avez Photo: Marin Sušić/HKS

Kup Krešimir Ćosić - četvrtfinale

Košarkaši Dinama plasirali su se prvi puta u povijesti u polufinale SuperSport kupa Krešimir Ćosić. Zagrepčani su bili bolji od Kvarnera 2010, jedinog predstavnika Prve muške lige na Final Eightu, 99-91.

U prvoj četvrtini igralo se na refule. Od Dinamovih +3 (8-5), do Kvarnerovih +6 (11-17) i natrag do +5 za Dinamo na kraju dionice 29-24 i to nakon povezanih trica Vručinića i Garafolića.

U drugoj četvrtini Dinamova prednost je narasla do +10 (36-26, 38-28), no Riječani pronalaze način kako zaustaviti nalet protivnika te na krilima raspoloženog Ivana Kučana stižu na samo 4 poena zaostatka (46-42). Munjevit je bio odgovor zagrebačke momčadi koja nakon time-outa serijom 7-0 stiže do najveće prednosti 53-42. Do odlaska u svlačionice Kvarner 2010 je smanjio zaostatak na osam poena (55-47).

Dinamovci su dugo kontrolirali utakmicu na pristojnoj razlici. Stotinjak sekundi prije kraja treće četvrtine bilo je +13 (75-62 ) i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Tada kreće riječki povratak. Kvarner na dvije minute od kraja stiže na samo poen zaostala 92-91. Sve je ukazivalo na veliki preokret. Ipak Vručinićeva trica s jedne i promašaj trice Courtneya Fellsa s druge strane otvorili su Dinamu koridor prema polufinalu (95-91). Vučić zabija za dva Fells opet promašuje šut za tri poena pa Luka Cvitanović s linije slobodnih bacanja potvrđuje pobjedu zagrebačke momčadi 99-91.