Povratak Teodosića, sjajni Dragić, Celticsi nemoćni bez Irvinga

Vodeće momčadi Zapada Rocketsi i Warriorsi melju dalje.

Prošle noći na NBA parketima odigrano je 6 utakmica. Vodeće momčadi Zapada Rocketsi i Warriorsi melju dalje. Celticsi su bez Irvinga doživjeli teški poraz u Chicagu, dok su zapažene role u pobjedama svojih momčadi imali Slovenac Dragić i Srbin Teodosić

Chicago Bullsi (6-20) su sa 108-85 svladali Boston Celticse (23-6) za svoju treću pobjedu u nizu. Celticsi su vodili 32-28, no tad Bullsi rade seriju 24-2  i preuzimaju kontrolu. Do kraja utakmice gosti ni u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili „bikovima“. Kod Bullsa najbolji dvojac čija je tuča ne treningu umalo uništila njihovu sezonu, Nikola Mirotić (24k, 8s) i Bobby Portis (23k, 3/3trica, 4s). Kod Celticsa koji su nastupili bez Kyrie Irvinga i Marcusa Morrisa malo bolji od ostalih Al Horford (15k, 4s, 5a).

Memphis Grizzlies (8-19) na svom su terenu sa uvjerljivih 82-107 poraženi od Miami Heata (13-13). Domaćin se solidno držao tek do poluvremena kad im je zaostatak bio -3. Gosti u trećoj četvrtini ubacuju u višu brzinu i odlaze na dvocifrenu prednost koju u posljednjoj dionici samo povećavaju. Heat je iz igre šutirao odličnih 56,1%, a tricu sjajnih 14/27. Čak sedmoricu dvocifrenih igrača predvodili su Slovenac Goran Dragić (19k, 5s, 5a) i Josh Richardson (17k, 3/4trica, 5s). Kod domaćina najbolji Španjolac Marc Gasol (19k, 6s) i Andrew Harrison (16k, 2/2trice, 4a, 2uk.l).

Oklahoma City Thundersi (12-14) nastavljaju su blijedim igrama te su na svom parketu sa 103-116 poraženi od Charlotte Hornetsa (10-16). Gosti su rano poveli sa 10 poena razlike, no Thunderi to do poluvremena anuliraju. Utakmica je riješena sredinom treće četvrtine kad gosti rade ogromnu seriju 22-2. Posljednja četvrtina je samo odrađivanje posla i gosti bez problema zadržavaju prednost i dolaze do velike pobjede. Gosti su iz igre šutirali 53,1%, tricu 13/25 i sasvim zasluženo pobijedili. Šestoricu dvocifrenih igrača predvodili su Dwight Howard (23k, 7s, 2bl), Kemba Walker (19k, 3/5trica, 3s, 9a), Marvin Williams (18k, 4/5trica, 7s) te Michael Kidd-Gilchrist (17k, 8/9šut, 4s, 4a, 4uk.l). Kod Thundersa najbolji Russell Westbrook (30k, 4s, 7a, 3uk.l), Paul George (20k, 5s) i Steven Adams (11k, 5/6šut, 10s).

Houston Rocketsi (21-4) su u sjajnoj utakmici sa 130-123 svladali New Orleans Pelicanse (14-14).  Napadački briljantno prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 78-76 za domaćina. Pred kraj treće četvrtine gosti imaju +13, da bi domaćin serijom 8-2 zaostatak na ulasku u posljednju četvrtinu smanjio na -7. Gosti posljednji put vode 119-117. Nakon tog Rocketsi rade seriju 12-2 i novom pobjedom zadržavaju vodeće mjesto čitave lige. Rocketsi su iz igre gađali čak 54,5%. Imali su četvoricu extra raspoloženih igrača. Utakmicu karijere odigrao je Švicarac Clint Capela (28k, 13/14šut, 8s, 5bl),a sjajni su bili i rezervist Eric Gordon (27k, 9/12šut, 5/6trica) te all-star bekovski par James Harden (26k, 17a, 6uk.l) te Chris Paul (20k, 9s, 6a, 3uk.l). Kod Pelicansa koji su ponovo igrali bez ozlijeđenog Anthonya Davisa sjajno je odigrao bekovski trojac Jrue Holiday (37k, 16/21šut, 4/7trica, 4s, 5a, 4uk.l), Etwaun Moore (36k, 15/20šut, 6/8trica, 3s, 3a) i Rajon Rondo (13k, 3/5trica, 12s, 12a) kojem je ovo bio 40. triple-double u karijeri.  Odličan je bio i DeMarcus  Cousins (24k, 2/3trica, 14s, 8a), no preostalih 9 igrača postigli je tek 13 poena ukupno.

Golden State Warriorsi (22-6) su bili bolji od Portland Trailblazersa (13-13) sa 111-104. Nakon izjednačen prve četvrtine domaći su odličnom drugom na poluvrijeme otišli sa +13. Pred kraj treće prednost je porasla na +24 i tu je bio kraj. Gosti su u par navrata došli do -8, no nisu uspijeli ozbiljnije ugroziti pobjedu aktualnih prvaka. Warriorsi su iz igre gađali 55%, a tricu 50%. Igrali su bez tri startera, Stepha Currya, Draymonda Greena i Zaze Pachulia no i bez njih su pokazali svoju moć. Šestoricu dvocifrenih predvodili su Kevin Durant (28k, 9s, 5a) i Klay Thompson (24k, 3s, 3a). Kod Blazersa koji su i dalje bez ozlijeđenog Jusufa Nurkića najbolji Damian Lillard (39k, 4s, 2uk.l) i CJ McCollum (21k, 3s).

Los Angeles Clippersi (10-15) su iznenadili Toronto Raptorse (17-8) sa 96-91. Gosti iz Kanade su prvu četvrtinu dobili 30-19, no domaćin se konsolidirao i na poluvrijeme otišao sa samo -2. Sredinom posljednje četvrtine gosti vode 81-74, no Clippersi serijom 14-3 preokreću rezultat. Ključni trenutak dogodio se kod rezultata 94-91 sedam sekundi prije kraja. Tad Sam Dekker promašuje drugo slobodno bacanje i umjesto da Raptorsi imaju potencijalno šut za izjednačenje domaći centar DeAndre Jordan uzima napadački skok i gosti su prisiljeni raditi novi faul te je utakmica tu bila riješena. Kod pobjednika najbolji DeAndre Jordan (14k, 17s, 4a, 2bl), dok su po 17 koševa sa klupe dodali Lou Williams te Montrezl Harrell. Nakon duge pauze u sastav Clippersa vratio se srpski mađioničar Miloš Teodosić koji je za 21 minutu upisao 12 koševa uz 7 skokova. Kod Raptorsa najbolji Litavac Jonas Valančiunas (23k, 8/10šut, 15s), a solidni su bili i DeMarr DeRozan (17k, 5s, 8a, 2uk.l) te Serge Ibaka (17k, 6s, 3a).