Pozdravite novog člana Prve lige - Omiš Čagalj Tours!

Belišće je ostvarilo pobjedu protiv Sesveta s 80:72, a Omiš je za ulazak u Prvu ligu pobijedio Podravac Virje 101:71

U Omišu je završen kvalifikacijski turnir za Prvu mušku ligu slijedeće sezone. Nakon što su Sesvete jučer potvrdile osvajanje prvog mjesta danas im se priključio i domaćin Omiš Čagalj Tours koji je u utakmici za drugo mjesto i plasman u Prvu ligu nadigrao Podravac iz Virja 101:71. Tako će slijedeće sezone novi članovi Prve muške lige biti Sesvete i Omiš Čagalj Tours.

Sesvete su danas u utakmici bez većeg rezultatskog značaja poražene od Belišća 80:72 u susretu gdje jer trener Sesvećana Tomislav Vouk poštedio nastupa Daria Papka i Mirka Semrena, a veću minutažu dobili su juniori Bonislav Bošnjak (10p) i Brian Joseph Piplica (10p). Belišće je predvodio Zvonimir Blažević s 22 poena, a Luka Šarić i Marko Mikulić su dodali po 17. Kod Sesveta prvi strijelac Karlo Findri (12).

BELIŠĆE - SESVETE  80:72  (26:16, 13:26, 19:8, 22:22)

Belišće: Cerjak 13, Maravić, Soldo, Branković 6, A.Soldo 2, Blažević 22, Preglej, Šarić 17, Inić 3, Mikulić 17.
Sesvete: Radman 6, Bošnjak 10, Babić 3, Findri 12, Krajačić 8, Mišić 3, Oršanić 2, Papak, Dugandžić 10, Piplica 10, Semren, Perković 8.

Omiš Čagalj Tours je otpor Podravca slomio u trećoj četvrtini koju je dobio 29:11. Na poluvremenu je bilo 48:46, serijom 14:0 sredrinom treće četvrtine domaćini su stigli do 20 razlike (71:51). Željko Jović i Josip Matijević su ubacili po 25 poena, a Ivan Mimica 22. Kod Podravca koji je osvojio treće mjesto Goran Fodor je ubacio 18, a Nikola Šestak 17 poena.

OMIŠ ČAGALJ TOURS - PODRAVAC   101:71  (25:22, 23:24, 29:11, 24:14)

Omiš ČT: Srzić 11, Zonjić 11, Jurčević, Rogošić, Kulić-Nikolić 2, Maršić, Mimica 22, Bokšić 3, Čepić 2, Jović 25, Knežević, Matijević 25.
Podravac: S.Zadravec 12, J.Zadravec 12, Vedriš 8, Balatinec 2, Šestak 17, Križić 2, Baruškin, Maslić, Matoić, Odobašić, Fodor 18.