Pretkadeti Puntamike pobjedici Kupa Regija

Autor: KK Alkar

Zadrani su u Sinju nadigrali Alkara

Pretkadeti Sonik Puntamike pobjednici su Kupa Regija koji je ovog vikenda igran u Sinju. U finalnom susretu igrači trenera Pere Perića nadjačali su vršnjake iz Alkara i u uzbudljivoj i izjednačenoj utakmici slavili 74:69. Mladi alkarovci su, predvođeni Marijanom Mastelićem, bolje otvorili susret i imali početno vodstvo.

No zahvaljujući  Andreju Jančijevu koji veže nekoliko trojki Puntamičani do kraja prve dionice love egal (23:23). Rezultatska izjednačenost potrajala je do sredine druge četvrtine, kada domaći upadaju u napadačku bezidejnost što Zadrani vješto koriste i na odmor odnose 11 koševa prednosti (33:44). Veliki odmor dobro je došao mladim alkarovcima koji dižu razinu igre i preko Marovića i Domazeta hvataju priključak u završnici trećeg perioda (55:56). Nisu se tu igrači Damira Domazeta zaustavili već su početkom završne dionice, točnije u 32.minuti, nakon trojke Emanuela Domazeta poveli 60:58.

No nakon toga ponovo napadački staju, što je dijelom posljedica jakog okršaja sa Dinamom u poluzavršnici, pa "zeleni" u narednih pet i pol minuta rade seriju 12:2 (8 koševa Karla Gobina) za vodstvo 62:70 dvije i pol minute prije kraja. Smanjili su potom domaći na -3 (69:72) u posljednjoj minuti, ali pravu priliku za dohvatiti barem produžetke nisu imali zbog promašenih zicera i slobodnih bacanja. Nakon posljednjeg zvuka sirene Puntamičani su veselo proslavili posve zasluženo osvajanje Kupa Regija. Do ovog hvale vrijednog naslova predvodio ih je kapetan Karlo Gobin sa triple-double učinkom (19 koševa, 12 skokova, 10 asistencija). Snažnu pomoć imao je u preciznom Luki Rukavini koji je ubacio 20 i energičnom Andreju Jančijevu sa 16 koševa. Alkara, koji je imao velikih problema sa slobodnim bacanjima (9-24) i šutom za tri poena (2-27), double-double učincima uobičajeno su predvodili Marijan Mastelić (20 p, 13 sk), Emanuel Domazet (20 p, 10 sk i Mario Marović (18 p, 10 sk).

ALKAR-SONIK PUNTAMIKA 69:74(23:23, 10:21, 22:12, 14:18)

ALKAR: A.Buljan, Jandrek, Miladinov 2, Mijatović, F.Buljan, Domazet 20, Mastelić 20, Bogdan 4, Marović 18, Župić, Radnić 4, Runje 1. Trener: D.Domazet.

SONIK PUNTAMIKA: Brkić, Gobin 19, Gazić, Alvir, Mazić 4, Jančijev 16, Kratki 5, Dunatov 6, Rukavina 20, Pavlović, Rašić, Dukić 4. Trener: P. Perić.

Treće mjesto osvojili su pretkadeti zagrebačkog Dinama koji su nakon zanimljivog i izjednačenog susreta minimalno svladali Međimurje 89:87. Pobjednički koš dvije sekunde prije kraja postigao je Dinamov kapetan Matej Miholić. Međimurci imaju za čime žaliti. Obje utakmice, i protiv Sonik Puntamike i i protiv Dinama, bili su ravnopravan protivnika, a na kraju su ostali praznih ruku. Oba puta su početni gubitak pretvarali u svoju prednost (koja je protiv Dinama iznosila i 16 razlike), da bi na kraju poklekli i pognute glave napuštali parket. Kod Dinama bolji od ostalih bili su Arijan Krčelić sa 25 koševa i 11 skokova, Filip Čolak (6sk, 6 as) i Matej Miholić po 17 koševa te, u pravim momentima precizni, Borna Burek sa 14 koševa. Mlade Čakovčane predvodio je talentirani Nikola Hren sa 38 koševa, 8 skokova, 5 asistencija i 6 ukradenih lopti. Osim njega dvocifreni su još bili Niko Šarić sa 15, Marin Kovač sa 14 i Viktor Šimunić sa 11 koševa (14 sk).

DINAMO-MEĐIMURJE 89:87(18:14, 15:28, 26:21, 30:24).

DINAMO: Franić 2, Burek 14, Grubišić, Hrapić 5, Salmanić 7, Miholić 17, Krčelić 25, Veža, Miljković 2, Čolak 17. Trener: N.Smajlović.

MEĐUMURJE: Šarić 15, Hren 38, Juras, Knežević 2, Rušnjak, Zrna 4, Šimunić 11, Sinković, Kraljić, Kovač 14, Krištofić, Kuqi 3. Trener: S. Novak.

Pobjednički pehar momčadi Sonik Puntamike, kao i priznanje za najkorisnijeg igrača završnice Kupa Regija Karla Gobina, uručio je gradonačelnik Grada Sinja Miro Bulj, dok je medalje podijelio Petar Župić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Sinja i član UO KK Alkar.