Jurica Golemac u tri koraka doveo Slovence do naslova prvaka ABA 2 lige.

Slovenska Union Olimpija je ispala iz lige - slovenska Primorska ušla u nju. Momčad Jurice Golemca je prošetala ABA 2 ligom i doigravanjem. U finalu je s glatkih 3-0 pobijedila MTZ i posve zasluženo izborila viši rang natjecanja.

Večeras u Skopju bilo je 61-66 za Primorsku.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri. U trećoj četvrtini Primorska je otišla na +13. MZT se vratio, ali nije imao dovoljno snage i za potpuni preokret. Na 53 sekunde prije kraja MZT se preko Ive Ivanova približio na poen zaostatka 61-62, Šiško je zabio za 61-64, a nakon toga Marjan Čakarun blokadom na Medfordu riješio pitanje pobjednika.

Ivanov je za domaćine postigao 9 poena, Čakarun kod gostiju 7.

Na ovaj način Zadar je saznao svog protivnika u dodatnim kvalifikacijama za ostanak u ABA ligi. To je momčad MZT-a. Igra se na dvije pobjede, Zadar ima prednost domaćeg terena, a prvi susret na rasporedu je 27. travnja.