Primorska ostavila Zadrane u igri za ostanak, a sebe u igri za doigravanje

Autor: R.I.

Mnogi su ih otpisali...

Primorska je pobjedom nad Mega Bemaxom ostala u igri za doigravanje ABA lige, ali i ostavila Zadrane u igri za ostanak.

Slovenci su na domaćem parketu slavili 93-87. Mega je bolje otvorila susret i u prvoj četvrtini izgradila solidnu zalihu od deset poena viška (15-25).

Do 15. minute gosti su održavali desetak poena viška, no tada Primorska 'pali motore' i do poluvremena preuzima vodstvo (43-42).

Prve tri minute drugog poluvremena momčadi su se izmjenjivale u vodstvu nakon čega Primorska uspijeva pobjeći na osjetniju prednost koja je na isteku treće četvrtine iznosila šest poena (68-62).

Zadnja je dionica donijela izjednačenu igru u kojoj je Primorska cijelo vrijeme imala kontrolu rezultata, a Mega bila na korak od priključka. Ipak, drama je izostala, a Slovenci su zasluženo slavili 93-87.

Barič (24),  Gibbs (23) i Hodžić (19) predvodili su Primorsku do vrijeme pobjede koja je dobrodošla i Zadranima. Kod Mege istaknuli su se Perry s 22 i Mišković sa 16 poena.