Protiv Dinama ni Jasmin Perković ne pomaže

Poraz Kvarnera 2010.

Nakon domaćeg poraza od Jazina košarkaši Dinama su uvjerljivo slavili u Rijeci kod Kvarnera 90:77.

Dinamo je odlično otvorio utakmicu i s tri uzastope trice (Rezo, Šušak, Nakić Vojnović) poveo 11:0, a prvu četvrtinu rješio u svoju korist 29:16 uz šest ubačenih trica (Bušić 2, Rezo 2). Malu krizu igre gostiju u drugoj četvrtini iskoristio je Kvarner koji je došao na minus 6 (27:33), ali su do odmora prije svih Filip Torić i Hrvoje Garafolić vratili dvoznamenkastu prednost (43:31).

Sve nade domaćina nestale su u prvim minutama treće četvrtine kada je Dinamo napravio seriju 15:4 za +23 (58:35). Do kraja susreta domaćini nisu ozbiljnije ugrozili pobjedu Plavih koje je predvodio raspoloženi Tin Bušić s 22 poena (trice 6/8). Mislav Majić i Garafolić (6as) su dodali po 13, a Ivan Nakić Vojnovič i povratnik Marko Jurič (4as) po 12. Jurič se na parket vratio nakon dva mjeseca, a trener Milan Ličina u igru nije uvodio Matiju Maljića. Dinamo je ubacio 13 trica uz 48 posto preciznosti. Nikola Jadrijev i Roko Delpin su za Kvarner ubacili po 14, a najnovije pojačanje Jasmin Perković 13.