Prva pobjeda Jazina, težak poraz Puntamike kod Osijeka

Autor: Z.D./Vrijednosnice Osijek Photo: KK Vrijednosnice Osijek

Prva muška liga

JAZINE – SAMOBOR 83:72 (17:20, 25:23, 25:10, 16:19)

Košarkaši Jazina su ostvarili prvu pobjedu u ovosezonskom izdanju Prve muške lige. Zadrani su bili bolji od Samobora 83-72.

Najbolji igrač domaćina bio je Anton Karzanovski s 23 poena i 6 skokova. Istaknuo se i junior Jurica Zagoršak sa 17 poena i 5 skokova, a svoj obol pobjedi dali su iskusni Petar Marić (14 poena, 4 skoka) i Dino Palčić (8 poena, 7 skova i 8 asistencija). Kod gostiju su prednjačili Filip Vranješ s 20 poena i 8 skokova te Dean Popović sa 17 poena i 6 skokova.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – SONIK PUNTAMIKA 93:55 (20:9, 24:18, 24:18, 25:10)

U Gradskom vrtu Vrijednosnice Osijek su nadigrale Sonik Puntamiku 93:55.

Vrijednosnice su već u petoj minuti utakmice imale vodstvo od devet poena (11:2) te se već tada moglo zaključiti u kojem smjeru će utakmica ići. Brokeri su svojom agresivnošću na odmor otišli sa +17 za 44:27. U nastavku su gosti davali još manji otpor nego u prvom poluvremenu što su domaćini iskoristili i povećavali vodstvo. Ekipa Srđana Helbicha bila je bolja u svim segmentima igre te zasluženo pobijedila sa 93:55. Za Vrijednosnice je najviše ubacio Sudžum 21, Perković 13 te Šiško 12. Vrijednosnice su igrale bez Bošnjaka, Dmitrovića i Tomljenovića koji su ozlijeđeni, bolesni.

IZJAVE:

TRENER VRIJEDNOSNICA – SRĐAN HELBICH:

Čestitam momcima na pobjedi. Čestitam i ekipi Sonika koja nema toliku kvalitetu da pruži jači otpor. Mi smo utakmicu iskoristili da vratimo neke igrače koji su nam ozljeđeni te da se pokušamo što bolje pripremiti za naredne utakmice koje nas čekaju.

TRENER PUNTAMIKE – JAKOV VLADOVIĆ:

Zaslužena pobjeda Osijeka, mislim da su pokazali zašto su prva ekipa ovoga prvenstva, mi smo odigrali onoliko koliko smo mogli. Čestitam mojim momcima na današnjoj utakmici, dali su sve od sebe.