Pukla "stotka" na Baldekinu: Flyersi "naletjeli" na volej raspoloženim Šibenčanima

Autor: Saša Ćirić Photo: Milan Balaban - GKK Šibenka

Prva pobjeda Šibenke u Alpe Adria Cupu.

Šibenka je na svom terenu došla do prve pobjede u Alpe Adria Cupu, slavivši protiv austrijskih Flyersa iz Welsa rezultatom 104-81.

Susret je riješen u prvom poluvremenu. Narančasti su vodili 21-7, na što su gosti odgovorili serijom 7-0. Ljutiti Damir Milačić je pozvao minutu odmora nakon koje je domaća momčad ubacila u višu brzinu i s 19 poena u nizu sredinom druge četvrtine otišla na visokih +26 (40-14). Na poluvremenu je prednost Šibenčana iznosila 25 poena (51-26), da bi na isteku treće dionice dosegli danas najviših +33 (85-52). Flyersi, koji su u Šibenik došli sa samo devet igrača, do kraja utakmice uspijevaju ublažiti poraz. Šibenka je na omjeru 1-1, a sljedeći susret u ovom natjecanju imaju 2. studenog na domaćem terenu protiv Pardubica.

Najefikasniji u redovima Narančastih bili su Patrik Jambrović (17) i Bruno Rebić (16), dok su kod gostiju prednjačili Jan Razdevšek i Samuel Orf, koji su ubacili po 21 poen.