Pula 1981 krenula pobjedom u novu prvoligašku sezonu

Košarkaši Pule zamalo prokockali dvoznamenkastu prednost u posljednjoj dionici.

Košarkaši Pule 1981 slavili su u prvom kolu Prve lige košarkaša protiv Sesveta s 81:76 (23:18, 20:17, 22:17, 16:24) u jednoj vrlo uzbudljivoj utakmici gdje se pitanje pobjednika riješavalo u posljednjim minutama unatoč dvoznamenkastom vodstvu domaćina s kojim su ušli u posljednju dionicu.

Igrači trenera Sandra Nicevića bolje su krenuli u susret i poveli s 11:3, ali gosti se tada bude i do kraja četvrtine gledamo veliku borbu poslije koje je Pula 1981 imala pet poena prednosti. Domaći je sastav i u drugu četvrtinu ušao bolje i do 17. minute susreta poveo s 11 poena prednosti, ali Sesvete do kraja poluvremena smanjuju na osam poena minusa.

Pula je održavala prednost tijekom treće dionice, a do kraja perioda uspjeli su povisiti razliku na 13 poena prednosti što je bila lijepa zaliha uoči posljednjih deset minuta u kojima je sastavu trenera Tomislava Vouka pošlo za rukom ono što nije u prve tri četvrtine. Potpuni povratak u egal. Sesvete su u 38. minuti prišle na samo poen zaostatka, 75:74, a imale su i priliku doći i do vodstva, ali neuspješno. Košarkaši Pule u tim su trenucima ostali prisebniji i precizni s linije slobodnih bacanja te su na kraju zasluženo došli do bodova.

Najbolji u redovima Pule 1981 bio je Kristijan Andabaka s 13 poena i 10 skokova, Martin Klepo zabio je 14 uz po 3 skoka i asista dok je Gvido Guštin zabio 11 uz 6 skokova. Kod Sesveta najbolji kapetan Dario Papak s 20 poena, 12 skokova i 5 asistencija, Filip Tušek je zabio 13 uz 4 skoka, a Filip Babić je uz 12 poena imao 5 skokova, 5 asistencija i 6 ukradenih lopti.