Pula 1981 šokirala Šanac

Dvoboj dvije posljednje momčadi na ljestvici Prve muške lige pripao je gostima iz Pule koji su zakucali Šanac na dno.

Pula 1981 slavila je u Karlovcu rezultatom 91:84 nakon što su dobili posljednju četvrtinu s 31:13. Iako su do kraja ostala dva kola, Šanac je izgleda siguran putnik u ligu niže.

Šanac Karlovac-Pula 1981 84:91

Kompletna statistika utakmice

Nakon što su domaćini u posljednju četvrtinu ušli s vodstvom 68:63, a vodstvo su održavali sve do nešto više od sedam minuta do kraja utakmice kada su imali 73:72 u nastavku su utakmice potpuno stali. Pula 1981 radi seriju 11:2 kojom bježi na plus devet, a do kraja su ostale dvije i pola minute. Domaćini se od tog šoka nisu oporavili, a Pula je došla do šeste i potpuno zaslužene pobjede na krilima odličnih Vedrana Pušića koji je ubacio 28 poena uz 3 skoka i dvije asistencije te Kyrona Andersona koji je zabio 25 uz 8 skokova i 3 asistencije.

Matija Češković je predvodio Šanac s 24 poena, 3 skoka i 3 asista dok je Filip Mileta ubacio 20 uz 12 skokova što na žalost karlovačkih navijača nije bilo dovoljno.