Pula izbacila Škrljevo!

Autor: Duje Jurić

Iznenađenje u Kupu Krešimira Ćosića. Prvoligaš Pula 1981 je preko Škrljeva izborio plasman na Final Eight.

Košem Mirka Marića iz slobodnog bacanja 66 stotinki prije kraja utakmice, Pula 1981 pobijedila je Adria Oil Škrljevo 71:70 i plasirala se na Final Eight Kupa Krešimira Ćosića. Košu je prethodila osobna pogreška Luke Vucića, koji je prema sucima nepropisno oduzeo loptu, nakon što je prinova Zelenih Mark James Dorris promašio pri rezultatu 70:70.

Kakav furiozan početak Pule 1981. U prvih pet minuta domaćin radio seriju 10:0 ostavivši Adria Oil Škrljevo na nuli. Prvi koševe za Zelene, točnije tricu postiže kapetan Antonio Boban nakon pet minuta i 35 sekundi igre u prvoj četvrtini. S druge strane bivši igrač Škrljeva Matija Bilalović postigao je 11 koševa u prvoj četvrtini. Pula je u tri navrata imala plus deset, a na isteku četvrtine i plus trinaest 21:8. Dodajmo da se kod Zelenih u 5' povrijedio Ivan Batur, koji je morao napustiti parket zbog ozljede zgloba.

I u nastavku prvog poluvremena domaćin igra napadačku košarku pa u 12' nakon trice Martina Klepe odlazi na plus šesnaest 26:10. Gosti se nakon toga bude, pa dvije minute kasnije smanjuju na 28:18. I onda počinje sudačko „navlačenje“ za domaćina. Prvo nakon što nisu svirali očit prekršaj nad njim tehničku pogrešku dobiva Boban, a onda Dorianu Benkoviću suci sviraju nesportsku pogrešku, nakon čega Pula 1981 odlazi na prednost 31:18. Na veliki odmor otišlo se prednošću domaćina 39:33 nakon što su Puljani u 17' vodili 36:20, a onda se razigrali Zeleni dobivši završnicu četvrtine omjerom 13:3. Bilalović je kod domaćina zabio 13, dok je Boban zabio 10, a mladi Luka Vucić 6 koševa.

Početak treće četvrtine u znaku je Adria Oil Škrljeva koji u 23' dolaze u prvo vodstvo 42:41, a u sljedećem napadu i plus tri 44:41. Pula ne posustaje, pa u 27' nakon trice Gvida Guština odlazi na plus šest 52:46. Na mali odmor otišlo se prednošću domaće ekipe 59:51, nakon što je za tri pogodio kapetan Kristijan Andabaka.

Posljednja četvrtina u znaku je HT Premjerligaša koji 35' dolazi u vodstvo, ali ga na kraju nije očuvao do kraja. Najučinkovitiji kod Pule 1981 bio je Bilalović sa 19, isto kao i Boban kod gostiju.